Futsalisti sa rozlúčili s Angels arénou dramatickým triumfom (FOTO)

KošiceŠport

Po vysokej prehre 1:10 v Lučenci sa od futsalistov košického klubu Podpor Pohyb očakávala víťazná domáca reakcia. Tretí tím tabuľky bol pred súbojom proti ôsmemu MŠK Nové Zámky jasným favoritom, no plány naštrbil omikron. Ten úraduje aj v Košiciach a nováčikovi súťaže tak chýbalo viacero hráčov, ako aj hlavný tréner Richard Bačo.

Foto
Radosť Košičanov po góle Dávida Trojana / KOŠICE ONLINE

Trénerskej taktovky sa nečakane zhostil dlhoročný reprezentant Anton Brunovský, pre ktorého išlo o pomerne pikantnú situáciu. Ešte pred týždňom totiž viedol ako tréner Lučenec, práve v zápase proti Košiciam. V oboch prípadoch zaskakoval za trénerov v karanténe.

„Už teraz čakám, kde budem trénovať budúci týždeň ,“ rozosmial sa Brunovský.Ale nie, z mojej strany je to taká nezištná výpomoc. S Rišom fungujeme aj na reprezentačnej sfére a v Košiciach som sa snažil pomôcť juniorke. Lučenec mi teraz umožnil zaskočiť v tejto úlohe a som im za to vďačný.“

Tréner v záskoku zvládol obe svoje vystúpenia víťazne. Proti Novým Zámkom to však nebolo vôbec jednoduché. Hostia z juhu Slovenska síce pricestovali iba s dvomi hráčmi na striedanie, no v rámci posledného futsalového duelu v Angels aréne (tú čaká veľká rekonštrukcia) sa prezentovali veľmi bojovným výkonom.

Košičania trikrát viedli, no húževnatí hostia dokázali reagovať. Za stavu 4:2 pre Podpor Pohyb znížil Július Varga a v 33. minúte vyrovnal z pokutového kopu Richard Marík. Tomuto momentu navyše predchádzala červená karta pre Sebastiána Bača za sporné hranie rukou.

„Tam to už bolo veľmi nervózne, ale tímový duch sa prebudil v pravý moment,“ odfúkol si Brunovský, podľa ktorého išlo o celkovo veľmi ťažký zápas. „Obrovská pochvala patrí chlapcom, ktorí bojovali až do konca a nenechali sa zlomiť ani prísnou penaltou a vylúčením nášho najlepšieho hráča. Opäť sa raz ukázalo, že sa oplatí bojovať až do konca.“

Galéria k článku

O víťazný gól sa postaral v 34. minúte Dávid Trojan. 21-ročný útočník tak skóre zápasu otvoril i uzavrel.

„Som po zranení a som preto veľmi rád, že som sa za príležitosť odvďačil gólmi,“ odfúkol si Trojan, podľa ktorého tímom otriasla červená karta, no reakcia bola ukážková. „Nepodľahli sme frustrácii. Našťastie ma tam pri víťaznom góle krásne našiel Fidel (Antonio Hérnandez, pozn. red.) a zasunul som to popod brankára.“

A hoci sa nečakaná dráma pôvodne nečakala, víťazstvo po dramatickom priebehu teší tím Podpor Pohyb ešte viac ako hladký triumf.

„Vzhľadom na postavenie v tabuľke sa možno čakalo niečo iné a my sme zápas podceniť nechceli. Chýbali nám však opory ako Kuruc či Vilkovský. Bojovali sme a hoci to herne nebolo najlepšie, dali sme do toho srdiečko. Zomkli sme sa a máme víťazstvo,“ dodal Dávid Trojan.

 

13. kolo SFL:

Podpor Pohyb Košice – MŠK Nové Zámky 5:4 (3:2) 

Góly: 1. Matis, 5. Trojan, 20. Seman, 23. Seman, 34. Trojan – 4. Marík, 20. Varga, 28. Varga, 33. Marík

Komentáre