Galaprogram To najlepšie zo SĽUK-u uvidia diváci na východe už tento týždeň

VýchodSpravodajstvo

Program predstavuje pestrú mozaiku ľudových tancov a piesní z umeleckej tvorby SĽUK-u v podaní tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny.

Galaprogram To najlepšie zo SĽUK-u si môžu pozrieť diváci na východnom Slovensku už tento týždeň ako jeho prvú z tohtoročných plánovaných aktivít. Svoje prvé turné v roku 2018 začne Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) vo štvrtok (25.1.) v Mestskej športovej hale v Michalovciach. Informovala o tom PR manažérka Lucia Sopková.

Foto
Galaprogram To najlepšie zo SĽUK-u si môžu pozrieť diváci na východnom Slovensku už tento týždeň ako jeho prvú z tohtoročných plánovaných aktivít / TASR

„Program predstavuje pestrú mozaiku ľudových tancov a piesní z umeleckej tvorby SĽUK-u v podaní tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny,“ spresnila Sopková. Galaprogram To najlepšie zo SĽUK-u predstavia hudobní a taneční umelci v piatok (26.1.) v Humennom, v nedeľu (28.1.) v Košiciach a v pondelok (29.1.) v Bardejove. V apríli SĽUK čaká premiéra nového programu s názvom Krajinka.

„Pripravujeme taktiež program k oslave 90. narodenín tanečníka, režiséra, dramaturga, choreografa a dlhoročného umeleckého vedúceho SĽUK-u Juraja Kubánku a program k 70. výročiu založenia SĽUK-u, ktoré oslávime v roku 2019,“ doplnila Sopková.

 

Zdroj: TASR

 

Zdroj: TASR

Komentáre