Gorali v Pieninách sa stretnú na spoločnom festivale

VýchodKultúra

Cyklický festival je podľa organizátorov prelomovým v oblasti zachovávania ľudovej kultúry, tradícií, hodnôt a kultúrneho dedičstva.

Na severe Spiša finišujú prípravy na festival Stretnutie Goralov v Pieninách, ktorý už tradične spája milovníkov ľudovej hudby a folkrockovej zábavy. Deviaty ročník podujatia sa uskutoční v sobotu 17. augusta v areáli kúpeľov Smerdžonka v Červenom Kláštore. Hudbu, jedlo, zábavu a jedinečnú atmosféru si môžu návštevníci vychutnať v nádhernom prostredí pieninskej prírody. Informoval o ňom manažér festivalu Štefan Kollár zo skupiny Kollárovci. 

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Celodenný program sa začína o 9.00 hod. sprístupnením areálu a odštartuje sa o dve hodiny neskôr slávnostnou svätou omšou. Moderátorom podujatia je Štefan Skrúcaný, programom bude hostí spoločne s ním sprevádzať ľudový rozprávač Jožko Jožka. Slovenskú skupinu Kollárovci si fanúšikovia vychutnajú vo dvoch vstupoch, vyvrcholením programu bude večerný koncert kapely Gladiátor. „Návštevníci sa môžu tešiť nielen na kvalitné hudobné vystúpenia a vynikajúcu atmosféru, čakajú ich aj bohatý sprievodný program a tradičné gurmánske hody,“ dodáva Kollár. 

Cyklický festival je podľa organizátorov prelomovým v oblasti zachovávania ľudovej kultúry, tradícií, hodnôt a kultúrneho dedičstva. Vysoká návštevnosť podľa manažéra podujatia každoročne potvrdzuje, že udržiavanie ľudovej hudby, zábavy a tradícií nielen Goralov, ale aj našich predkov má čoraz viac priaznivcov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre