Hádzanári Tatrana nestačili na švajčiarsky Winterthur

PrešovŠport

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom treťom zápase v A-skupine Európskej ligy so švajčiarskym tímom Pfadi Winterthur 29:33.

Viačeslav Kasatkin (Tatran Prešov), vpravo Rares Lucian Jurca a vľavo Stefan Freivogel (obaja Pfadi Winterthur) / TASR

Domáci mali duel nádejne rozohraný, počas neho vyhrávali aj o päť gólov, no o víťazstvo prišli v druhom polčase. Hráči Tatrana odohrajú aj ďalší zápas v EL na domácej palubovke, keď v utorok 23. novembra privítajú Füchse Berlín.

Európska hádzanárska liga, 3. kolo:
      Tatran Prešov - Pfadi Winterthur 29:33 (16:12)
      Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Leben - Kasatkin 8, Pacheco 5, Linhares de Souza 3, Santos 3, Hernandez 3, Rečičár 3, Lopez Garcia 2, Rábek 2, Fech, Krok, K. Radčenko, A. Radčenko, Kravčák, Michalka, najviac gólov Pfadi: Tynowski 10, Tskhovrebadze, Freivogel, Jud a Schönfeldt po 4. Rozhodovali: Cacador, Nicolau (obaja Port.), TH: 4:2 - 4:4, vylúčení:  3:5 na 2 min.

Prešovčania vstúpili do zápasu s cieľom napraviť si chuť po prehre v Berlíne (23:36) a zároveň nadviazať na domáce víťazstvo s Bidasoa Irun (27:25). Štart do zápasu sa im vydaril, v 10. minúte viedli po góle de Souzu o 3 góly (6:3). V koncentrovanom výkone pokračovali aj v ďalšom priebehu prvého polčasu a do druhého si preniesli nádejný 4-gólový náskok.

Lopez Garcia v úvode druhého polčasu zvýšil na 18:13 a jeho tím viedol o 5 gólov aj za stavu 19:14, ale nádejný výsledok nezúročil. Hostia viackrát stiahli brankára a so siedmimi hráčmi v poli postupne ukrajovali z manka. V 44. minúte Leopold vyrovnal na 21:21 a odvtedy už boli vo vedení len hráči švajčiarskeho tímu. Prešovčania neskôr znížili na 27:28, no záver patril hosťom, ktorí doviedli obrat do úspešného konca.