Hádzanári Tatrana vybojovali prvý triumf v Európskej lige

PrešovŠport

Hádzanári Tatrana Prešov zaznamenali v 8. kole B-skupiny Európskej ligy prvé víťazstvo. Na domácej palubovke zdolali portugalský Sporting CP 24:21, hoci v zápase prehrávali aj o päť gólov (4:9).

Oliver Rábek v súboji s obranou Sportingu / TASR

Po zisku prvých dvoch bodov sú naďalej na poslednom 6. mieste tabuľky. Ďalší zápas Európskej ligy odohrajú už v najbližší piatok 19. februára na palubovke rumunského Dinama Bukurešť.

EL, B-skupina - 8. kolo:
Tatran Prešov - Sporting CP 24:21 (12:13)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti - Hernandez 6, Santos 4, Grzentič 4, Jaballah 4, Rábek 3, Pacheco 1, Rečičár 1, Michalka 1, Fech, Hozman, Carapkin, najviac gólov Sportingu: Veitia Valdez 5, Rocha, Schöngarth a Djukič po 4. Rozhodovali: Andorka, Hucker (obaja Maď.), TH: 4/4 - 3/2, vylúčení: 2:2.

Prešovčania nezachytili úvod a od prvých minút museli sťahovať manko súpera. Ten im po góle Djukiča v 15. minúte odskočil na päť gólov - 4:9, no nevzdali sa a Grzentič vyrovnal na 11:11. Prvý polčas síce vyznel pre hostí 12:13, no druhý patril Prešovčanom.

Gól Tavaresa v 37. minúte znamenal dvojgólový náskok Sportingu (16:18), avšak Tatran sa tromi gólmi dostal do najtesnejšieho náskoku. Aj vďaka zlepšenej hre v obrane ho domáci postupne navýšili a v závere nedovolili súperovi zdramatizovať zápas.