Hamšík pred zápasom proti Walesu: „Je to dôležitý zápas, veľmi sa naň teším.“

SlovenskoŠport

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá už vo štvrtok 10. októbra kvalifikačný duel ME 2020 v Trnave proti Walesu. Kapitán Marek Hamšík si uvedomuje kvality súpera na čele s Garethom Baleom.

„Samozrejme, Bale patrí medzi najlepších hráčov planéty. Je to rozdielový hráč, ale celkovo je Wales veľmi nepríjemný súper. Hrá dynamický ostrovný futbal a má výborne protiútoky. Je tam veľa rýchlych hráčov, takže si musíme dávať pozor na to, aby sme to príliš neotvorili," povedal najlepší reprezentačný strelec Slovenska.

Foto
Marek Hamšík / TASR

Na rozdiel od ostatných reprezentantov, ktorí prichádzajú na reprezentačný zraz z klubov, Hamšík priletel na Slovensko z dovolenky. Pre hráča čínskeho klubu Ta-lien I-fang sa už klubová sezóna skončila, niekoľko dní tak strávil pri mori. „Bol som na dovolenke v Dubaji. Pauza mi určite padla vhod, trošku som si oddýchol a som plný elánu do futbalu," pokračoval 32-ročný rodák z Banskej Bystrice.

Posledné vzájomné zápasy Slovenska s Walesom boli herne vyrovnané, no vždy sa skončili víťazstvom ostrovanov. Na európskom šampionáte 2016 vo Francúzsku vyhrali 2:1 a pri vstupe do prebiehajúcej kvalifikácie sa doma tešili po výsledku 1:0. Marek Hamšík ale vie, čo by mohlo v dôležitom kvalifikačnom súboji platiť na súpera. „Treba si zobrať pozitíva zo zápasu s Maďarskom alebo z druhého polčasu proti Walesu, kde sme boli lepší a ukázali, že sa dá s nimi hrať. Bude to o malých chybách, takže treba byť sústredení a nechať na ihrisku všetko. Je to dôležitý zápas, veľmi sa naň teším," dodal Hamšík.

 

Zdroj: SITA

Komentáre