Haščák vypovedal na NAKA

SlovenskoSpravodajstvo

Potvrdil, že s Kočnerom sa stretával pomerne často.

Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák dnes (19.9.) v pozícii svedka vypovedal v nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Jeho výpoveď sa mala týkať viacerých okolností, ktoré zaujímali vyšetrovateľa. „Vypovedal som o všetkom, čoho som bol svedkom. Drvivá väčšina otázok sa týkala predovšetkým môjho vzťahu s osobou Mariana K., a hlavne, čo sa týka jeho dotazov a požiadaviek na nás ako majiteľov médií. Keďže sme sa poznali a médiá, ktoré máme v portfóliu, sa často vyjadrovali kriticky voči jeho osobe a k jeho podnikaniu, Marian K. so mnou relatívne často, raz za štvrťrok, na túto tému komunikoval. Otázky sa týkali tejto komunikácie,“ uviedol Haščák.

Foto
Jaroslav Haščák / TASR

Počas výsluchu sa zaoberali aj SMS správou, v ktorej mu mal Kočner napísať, že pracuje na ...odj...ní ču..ka... „Je v spise aj ďalšia komunikácia, kde sa sťažuje, ako o ňom píšu Plus 7 dní alebo Trend a ja sa mu snažím vysvetliť, ako fungujú médiá, že sú nezávislé a my ako majitelia nemáme žiadnu možnosť ovplyvňovať médiá a vysvetľujem mu, že ak má nejaké požiadavky, tak sa má obrátiť na vydavateľa, na šéfredaktora, na príslušných redaktorov a že tomu bude venovaná pozornosť,“ povedal Haščák. Kočner je v súčasnosti obžalovaný z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Haščák potvrdil, že sa často stretával s Kočnerom: „Za posledné dva roky sme sa stretli osemkrát, neviem, či je to veľa, alebo málo. Na svadbu som ho nezavolal, ale na oslavu svojich tridsiatych narodenín áno, aj on mňa na oslavu svojich päťdesiatych. Počas toho, ako je vo väzbe, sa ma nepokúšal kontaktovať.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre