Hegera zaočkovali prvou dávkou vakcíny AstraZeneca

SlovenskoSpravodajstvo

Premiéra v sobotu zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Vakcínu podali predsedovi vlády v očkovacom centre v priestoroch bratislavského Národného futbalového štadióna.

Foto
Premiéra Eduarda Hegera dnes zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 / TASR

Premiéra Eduarda Hegera v sobotu v Bratislave zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Išlo o vakcínu od spoločnosti AstraZeneca.

„Vakcinácia je najrýchlejší spôsob, akým môžeme pandémiu poraziť. Aj história nám to už ukázala," vyhlásil po očkovaní predseda vlády. Pozval všetkých, ktorí sa ešte na vakcináciu neprihlásili do Čakárne, aby tak urobili.

„Zároveň ďakujem všetkým, ktorí sa už prihlásili," poznamenal. Tempo očkovania na Slovensku vníma ako dobré, pridať podľa neho treba v kampani, aby sa ľudia nebáli vakcinácie a vnímali ju ako nevyhnutnosť v boji proti novému koronavírusu.

Heger sa zároveň ospravedlnil mladým ľuďom, ktorým zrušili termíny na očkovanie. Chyba podľa premiéra bola, že už dostali pozvanie na vakcináciu, nie, že sa zaregistrovali do Čakárne.

„Mrzí ma, že vznikli nejaké dezinformácie a boli zrušené termíny. Verím, že mladí pochopia, že uprednostnení musia byť starší ľudia," povedal. Mladých ľudí požiadal o trpezlivosť.

Vakcínu podali predsedovi vlády v očkovacom centre v priestoroch bratislavského Národného futbalového štadióna. Termín Hegerovi pridelili po tom, ako sa uplynulý týždeň zaregistroval v Čakárni na očkovanie ako bežný občan.

Zdroj: TASR

Komentáre