Hernández odpálil žilinskú šancu na play-off, stý gól zaplatia vedúci (FOTO)

KošiceŠport

Futsalisti Podpor Pohyb Košice mali pred posledným zápasom základnej časti proti Žiline už iba mizivú šancu na zisk stratenej druhej pozície. Ich súper spod Dubňa naopak bojoval o všetko a k postupu do play-off potreboval aspoň jeden bod.

Foto
Radosť Hernándeza po víťaznom góle / KOŠICE ONLINE

Košičania mali počas zápasu hernú prevahu, no hostia bojovali ako levy a v druhom polčase dokázali vyrovnať z 1:3 na 3:3. Žilinskú eufóriu však schladil kapitán domáceho tímu Antonio Hernández. V samotnom závere zápasu najprv upratal do bránky prihrávku Sebastiána Bača a o minútku neskôr využil vabank hostí a gólom do prázdnej bránky spečatil osud Makroteamu.

„Sebi mi to dal ukážkovo a ak by som nepremenil takú šancu, tak by som asi musel zaplatiť do kasy. Ak dáte jeden gól, tak ten druhý už príde sám,“ pousmial sa autor víťazného gólu, podľa ktorého išlo o poriadne náročný duel. „Bol to veľmi dobrý zápas a súper výborne bojoval. Nám to dlho nešlo, ale vraveli sme si, že je to iba otázka času a zlomíme ich. Napokon to vyšlo.“

Druhý gól Hernándeza bol zároveň jubilejným stým v sezóne. Košičania sa dostali na trojcifernú métu iba ako druhý tím po ligovom suverénovi z Lučenca. „Naši vedúci však sľúbili, že ak strelíme stý gól, tak platiť budú oni. To bola naša motivácia,“ prezradil kapitán žlto-modrého tímu.

Trénera Richarda Bača potešila vôľa tímu bojovať až do konca a odvrátiť tak reči o bodovej dohode so Žilinou.

„Už pred zápasom som počúval reči o tom, že im to pustíme. To však u nás neprichádza do úvahy. Chceme hrať naplno a víťaziť. Súper bojoval, ale v závere sme to zlomili na našu stranu,“ skonštatoval R. Bačo. Vyrovnaný priebeh hry pripísal predovšetkým nesmiernej bojovnosti súpera. „My sme ich nepodcenili, ale hrali naozaj dobre. Žilinský tím má svoju kvalitu a mladí hráči majú veľkú perspektívu. Nám už teoreticky o nič nešlo, ale chlapcov som nabádal, aby to brali ako prípravu na štart play-off. Ten nás čaká už o týždeň a proti Pinerole to nebude ľahké. Máme týždeň na prípravu a musíme to zvládnuť hlavne v hlavách.“

Galéria k článku

Košickí futsalisti vstúpia do play-off už budúci piatok domácim súbojom proti Pinerole Bratislava. V praxi pôjde o súboj tretieho a šiesteho tímu základnej časti.

„Keď by mi pred štartom sezóny povedali, že sa budeme biť o druhú priečku a do play-off pôjdeme z tretej pozície, tak by som tomu neverili. Išli sme do neistoty a nevedeli sme, na koho máme a na koho nie. Zistili sme toho veľa a teraz príde to podstatné,“ pokračoval tréner Podpor Pohyb, ktorý je spokojný s progresom mladého tímu. „Chlapci napredujú. Sú tam malé chybičky a stále nám chýbajú skúsenosti. Učíme sa zvládať ťažké zápasy, ale je to na dobrej ceste.

Najskúsenejším hráčom Podpor Pohyb je práve Hernández, podľa ktorého je tretia priečka celkom solídnou východiskovou pozíciou pred play-off.

„Chceli sme byť druhí, ale cieľ ostáva rovnaký. Chceme ísť čo možno najďalej. Máme mladý tím, pre ktorý je každý ťažký zápas dôležitou skúsenosťou. My starší chceme pomôcť zažitým a verím, že to spoločne zvládneme. V tejto chvíli sa sústredíme na prvé kolo a jednoznačným cieľom bude postup. Bude to ťažké, ale verím, že s podporou našich priaznivcov to dáme,“ dodal odhodlaným tónom Hernández.

  1. SLF – 18. kolo :

Podpor Pohyb Košice – Makroteam Žilina 5:3  (3:1)

Góly: 8. Terpaj, 17. Terpaj, 18. Horník, 38. Hernández, 39. Hernández – 9. Vrábel, 34. Vrábel, 37. Nemček

 

Komentáre