Historický úspech futsalistov Podpor Pohyb. Juniori získali titul bez jedinej prehry

KošiceŠport

Sezónou prešli ako nôž maslom a na záverečný dvojzápas tak cestovali do Lučenca s relatívne jednoduchým poslaním – získať v súbojoch proti Banskej Bystrici a Prievidzi jeden zo šiestich možných bodov

Foto
Radosť juniorov Podpor Pohyb z titulu / KOŠICE ONLINE

Záverečnú misiu zvládli futsalisti tímu Podpor Pohyb Košice do 17 rokov majstrovsky a po dvoch hladkých víťazstvách sa vracali domov ovenčení zlatými medailami a popíjajúc nealkoholické šampanské z majstrovskej trofeje.

„Mám z toho veľmi dobrý pocit a tieto posledné zápasy boli čerešničkou na torte. Potrebovali sme v nich získať bod, ale získali sme všetkých šesť. Táto dominantná sezóna je výsledkom skvelej partie, ktorá sa zišla. Chlapcov futsal baví a ostáva veriť, že mu ostanú verní aj v nasledujúcich rokoch,“ usmieval sa po víťaznom zavŕšení sezóny tréner Richard Bačo.

Jeho zverenci potvrdili celosezónnu dominanciu a zisk titulu spečatili víťazstvom 6:0 nad Banskou Bystricou. V záverečnom súboji už dostali šancu mladí hráči, no aj oni svoju situáciu zvládli a Prievidzu zdolali 4:1.

„Výsledky hovoria za všetko. Počas celej sezóny sme stratili body iba po jedinej remíze, ale aj iné zápasy boli veľmi ťažké. Hlavne v Bratislave sme museli ísť na dno našich síl. O to viac nás teší, že sme to všetko zvládli. V poslednom zápase proti Prievidzi si mohli zahrať aj mladí chlapci a teší ma, že sme to zvládli aj v hlavách. Prístup bol zodpovedný do poslednej sekundy sezóny a tento titul je pre celý náš klub skvelou vizitkou,“ vyslovil sa so zlatým pohárom v ruke brankár a kapitán tímu Matúš Kuruc.

Galéria k článku

V krátkej histórii klubu založeného v roku 2020 ide o doposiaľ najväčší úspech. „Veľmi nás to teší a bola to neuveriteľná jazda. Od začiatku až do konca to bola tvrdá drina a som veľmi hrdý na chlapcov, že sme splnili náš spoločný cieľ. Teraz to oslávime nealkoholickým šampanským, ale potom sa vrátime do roboty. Čaká nás totiž ešte pohár,“ upozornil Kuruc.

Oslavné menu tvorili vzhľadom na neplnoletosť hráčov pizza, detské šampanské a sladké dobroty.

Chlapci si oslavy zaslúžia a tie hlavné ešte určite iba prídu. Poviem úprimne, hoci som už počas svojej kariéry povyhrával veľa, každý titul je skvelou skúsenosťou. Milujem víťazstvá a titul majstra Slovenska je krásnou odmenou za celosezónnu prácu,“ vyznal sa z radostných pocitov tréner Bačo.

Zisk majstrovského titulu v extralige juniorov do 17 rokov je podľa neho obrovský prísľub do budúcnosti.

„Máme tu potencionálnych reprezentantov a našou úlohou bude udržať ich pri futsale čo najdlhšie. Filozofiou nášho klubu je od jeho založenia výchova vlastných hráčov. Košice boli vždy známe ako futsalová liaheň a ideálne by bolo vytvoriť tu také podmienky, aby potom chlapci nemuseli odchádzať do iných klubov,“ uzavrel Richard Bačo.

 

Komentáre