Hlavná ulica bude v sobotu patriť farbám

KošiceSpravodajstvo

Každý rok je podujatie pripravené aj na negatívne reakcie okolia.

V sobotu (24.8.) bude Hlavná ulica metropoly východu patriť dúhovému pochodu. Ľudia z LGBT komunity sa chcú aj takýmto spôsobom pripomenúť ako súčasť spoločnosti. Pochod centrom Košíc organizujú už siedmy rok a každý rok mala účasť stúpajúcu tendenciu. Tento rok očakávajú približne tisíc účastníkov. „Pride si kladie za cieľ vytvoriť aspoň jeden deň v roku, v ktorom sa ľudia LGBT môžu cítiť bezpečne a slobodne prežiť svoju identitu. Má to byť oslava našej slobody vo verejnom priestore,“ priblížil podujatie riaditeľ Pride Košice Róbert Furiel.

Foto
V sobotu bude Hlavná ulica metropoly východu patriť dúhovému pochodu / TASR

Dúhový pochod začne v sobotu o 11.00 hod. na Gorkého ulici sprievodným programom. O 13.00 hod. začne pochod prejavmi a vystúpením kapely Craggy Collyde a o 14.00 hod. vyrazí sprievod, ktorý bude trvať asi 45 minút. Každý rok je podujatie pripravené aj na negatívne reakcie okolia.

„Každý rok sme pripravení na viacero možností. Úzko spolupracujeme s mestskou aj štátnou políciou a takisto máme aj vlastnú súkromnú bezpečnostnú službu na rôzne nepredvídateľné situácie. Dopredu nemáme tento rok žiadne iné podujatie nahlásené, sme ale pripravení, že sa niečo môže stať,“ dodal Furiel.

Aliancia za rodinu nám nepotvrdila žiadne oficálne podujatie počas dúhového pochodu v Košiciach.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre