Hokejbalisti môžu v Trebišove využívať nové ihrisko

VýchodSpravodajstvo

Projekt bol vyčíslený na takmer 97-tisíc eur.

Mesto Trebišov má nové hokejbalové ihrisko. Jeho slávnostné otvorenie sa uskutočnilo koncom októbra. Projekt bol vyčíslený na takmer 97-tisíc eur, pričom bol financovaný z rozpočtu mesta a tiež z účelovej dotácie vlády vo výške 15-tisíc eur, ktorú kabinet schválil Hokejbalovému klubu ADLER Trebišov počas svojho výjazdového rokovania.

Pôvodné hokejbalové ihrisko malo viac ako 30 rokov. Hráči mestského klubu na ňom odohrali množstvo zápasov. Ihrisko už bolo v havarijnom stave a nespĺňalo predpísané podmienky na súťaže. Z tohto dôvodu družstvá hokejbalového klubu museli domáce súťažné zápasy hrávať na cudzích ihriskách v okolitých mestách.

Foto
Nové hokejbalové ihrisko / Mesto Trebišov

Ako informovala hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová, nové ihrisko sa nachádza v blízkosti zimného štadióna. Najprv bolo potrebné zabezpečiť prípravné a zemné práce a vytýčenie inžinierskych sietí. „Moderné športovisko má asfaltobetónový povrch, bezbariérové vstupy a lemované je mantinelovým systémom. Jeho súčasťou je vybavenie bránkoviskom na oboch stranách, vrátane zvýšených stĺpikov na siete, dve hráčske a dve trestné lavice a jedna lavica pre funkcionárov, ktorá je umiestnená mimo hracej plochy. Osvetlenie ihriska zabezpečuje aktuálne päť kusov reflektorov,“ uzavrela Mištaničová.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre