Hornets a Draci počas víkendu stopercentní, Olympia prezimuje bez bodu

KošiceŠport

Vodnopólová extraliga mužov mala počas víkendu na programe svoje posledné tohtoročné zápasy. Sviatky plné pohody si môžu užiť hráči vicemajstrovského ŠK Hornets Košice, ktorí vyhrali všetkých sedem zápasov a v priebežnej tabuľke sú na jej čele bez straty čo i len jediného bodu.

Foto
Hráči lídra tabuľky Hornets Košice nastrieľali Olympii štrnásť gólov / KOŠICE ONLINE

Vo víťaznom duchu sa niesol aj aktuálny víkend Sršňov. Zverenci trénera Karla Bača zdolali Vrútky 15:6 a v malom košickom derby triumfovali nad Olympiou 14:6.

„Sme spokojní, ale mohlo to byť aj lepšie. Zlyhávali sme v koncovke a takéto zápasy by sme mali vyhrávať výsledkom 20:3 a nie 14:6. Hlavne v úvode zápasu tam nechával súper vysunutého hráča a my sme to nezatvárali. Z toho nám dali tri lacné góly,“ skonštatoval po víťazstve nad Olympiou najlepší strelec zápasu Viktor Vrba. Do siete nováčika ligy nastrieľal šesť gólov. Čiže rovnaký počet, ako zaznamenal celý tím súpera dohromady. „Som samozrejme rád, že mi to napadalo. Škoda len, že sme dostali toľko gólov. Kondične sme boli totiž výrazne lepší a takéto zápasy nám slúžia v podstate ako tréning. Šancu sme dostali my mladší hráči a osobne som si zahral do sýtosti.“

Extraliga pokračuje až vo februári 2020 a pohľad na tabuľku tak bude pre Hornets veľmi príjemný ešte pekných pár týždňov.

„Čaká nás ešte juniorská liga, ale potom si hlavne oddýchneme a pripravíme sa na ťažších súperov, ako boli tí, s ktorými sme sa stretli počas víkendu. Po takomto dobrom vstupe do sezóny však zatiaľ môžeme byť spokojní,“ pridal Vrba.

Galéria k článku

Stopercentný víkend majú za sebou aj vodní pólisti ŠKP Modrí Draci Košice. V sobotu zdolali v derby nováčika z Olympie 9:6 a v nedeľu nemali vážnejšie problémy s Vrútkami (20:6).

„S týmto víkendom nemôžeme byť spokojní. Získali sme plný bodový počet, ale naša hra nebola ideálna. Či už išlo o obranu, útok, alebo presilovky, všetko bolo z našej strany zlé. Ak chceme hrať vyrovnanú partiu s najlepšími, tak musíme pridať,“ zaujal kritický postoj aj napriek dvom víťazstvám hráč Modrých Drakov Róbert Kaid mladší. Nespokojný bol hlavne s výkonom tímu proti Olympii. „Robili sme tímové i individuálne chyby a z našej strany to bol zlý zápas. Musíme na to zabudnúť a ideme ďalej.“

Jemu samotnému však vyšiel víkend na jednotku. Vo dvoch stretnutiach nastrieľal celkovo desať gólov. „Už som takéto zápasy potreboval. Cítim, že sa dostávam opäť do formy a dúfam, že to takto bude pokračovať aj ďalej,“ hovorí syn trénera ŠKP.

Apropos otec. Je na svojho syna prísnejší ako na iných hráčov tímu? „Je na mňa rovnako prísny ako na ostatných. Ja sám však cítim vo vode zodpovednosť, pretože ma trénuje môj vzor a nechcem ho sklamať,“ uviedol Róbert Kaid mladší.

Samotná sezóna Modrých Drakov sa zatiaľ odvíja v súlade s očakávaniami. To, čo mali hráči ŠKP vyhrať, to aj vyhrali. V súboji s najlepšou trojkou však zatiaľ nebodovali a s bilanciou 4-3 im patrí tretia priečka tabuľky (Nováky majú o zápas menej).

„Škoda tej remízy s Hornets. Ušlo nám to na konci zápasu, ale sezóna je dlhá a verím, že im to vrátime. Každým zápasom dostávame do krvi nový herný systém a som presvedčený o tom, že sa budeme zlepšovať,“ uzavrel Róbert Kaid mladší.

Galéria k článku

Z trojice košických klubov je na tom najhoršie Olympia. Nováčik súťaže nezískal v siedmich zápasoch ani jediný bod. Počas aktuálneho víkendu sa prezentovali zverenci trénerskej dvojice Varga – Čiernik sympatickými výkonmi, no doplatili na úzku lavičku. V súboji proti Hornets mali na striedačke iba jediného hráča a hoci v úvode zápasu viedli 3:1, kondične postupne „odchádzali“.

„Ak by mi niekto pred týmto týždňom povedal, že uhráme takéto výsledky, tak by som ho vysmial. Boli sme v maximálne oklieštenej zostave a dávam klobúk dole pred chlapcami. Dali do toho obrovské srdce a to bolo presne to, čo nám chýbalo od úvodu sezóny a čo nás zdobilo vlani aj počas letnej prípravy. Tentoraz som na nich teda nesmierne hrdý. Iste, súperi nepodali optimálne výkony, ale nás teší, že sme s nimi hrali takto vyrovnane. Napríklad taký Theiner odohral proti Hornets životný zápas,“ pustil sa do víkendového hodnotenia tréner Matúš Čiernik.

Pri celkovom pohľade na doterajší priebeh sezóny však Olympia pochopiteľne spokojná byť nemôže. Bilancia 0-7 a celkové skóre 48:102 nenapĺňajú predsezónne ambície.

„Určité sklamanie tu určite je,“ priznáva Čiernik. „Ako nováčik sme mali ambície a sám som vravel, že by som chcel skončiť v prvej štvorke. Chceli sme, ale ukázali sa obrovské rezervy. Na druhej strane sa ukázali aj chalani, ktorí na to majú. Teraz je to o tom, ako sa využije prestávka a ako bude pokračovať ďalej. To si musíme prediskutovať vo vedení, ale ja verím, že chlapci využijú zimnú pauzu na ešte poctivejšiu prácu.“

Košičania sa teraz potrebujú dať v prvom rade do poriadku z pohľadu zostavy. S jediným náhradníkom totiž extraligu hrať nemôžu. „Toto bola extrémna situácia,“ pokračuje tréner Matúš Čiernik. „Postihli nás zranenia, niektorí hráči nestíhajú trénovať v kombinácii so školou či prácou. Starší hráči mali už vopred dohodnutý veteránsky turnaj a ja sa preto na nich za neúčasť nehnevám. Keď som hrával ja, či môj kolega Peter Varga, tak bol pre nás šport prioritou. Teraz ho majú ako niečo druhoradé popri zamestnaní a škole. Extraliga nám ukázala obrovský rozdiel medzi prvou štvorkou a zvyšnou časťou súťaže. Chalani si musia premyslieť, ako to chcú robiť ďalej,“ dodal tréner Olympie Košice.

Víkendové výsledky:

ŠK Hornets Košice – PVK Vrútky 15:6 (5:3, 4:1, 3:1, 3:1)

Olympia Košice - ŠK Hornets Košice 6:14 (3:4, 1:3, 1:4, 1:3)
Góly: Theiner 5, Kašper – Vrba 6, Adamec 3, Balogh 2, Bačo ml. 2, Binár

PVK Vrútky – ŠKP Modrí Draci Košice 6:20 (1:4, 2:7, 1:6, 2:3)

Góly: Kaid ml. 7, Orem 6, Juhász 2, Hirjak, Kolesár, Tkáč, Piró, Haluška – Kuchárik 4, Kačka, Tabačár

ŠKP Modrí Draci Košice - Olympia Košice 9:6 (4:2, 1:2, 3:1, 1:1)

Góly Modrých Drakov: Kaid  ml. 3, Kolesár a Orem po 2, Horváth a Haluška po 1 – Kašper 2, Uhrin, Theiner, Vaulin

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre