Hráči Bayernu aj ďalších nemeckých klubov súhlasili s redukciou platov

EurópaŠport

Hráči aj funkcionári nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov súhlasili so znížením platov. Reagovali tak na prerušenie sezóny a výpadok finančných príjmov klubu.

Foto
Hráči Bayernu preukázali solidaritu / TASR-aP

Podľa agentúry SID sa zriekli dvadsiatich percent zo svojich zárobkov. Bayern v minulej sezóne vynaložil na platy celkovo 336 miliónov eur pri obrate 750 miliónov.

Nemecké médiá informovali, že aj v ostatných kluboch I. bundesligy zavládla solidarita so svojimi zamestnávateľmi. S redukciou platov súhlasili aj hráči Schalke, Brém, Leverkusenu či Dortmundu. V Mönchengladbachu súhlasili so znížením platov už skôr. "Máme obavy a hráči tiež. Každý chce pomôcť svojmu klubu. Samozrejme, netýka sa to len futbalistov, ale aj vedenia," povedal športový riaditeľ Leverkusenu Rudi Völler.

Frankfurt potvrdil ďalšie dva prípady koronavírusu

Eintracht Frankfurt potvrdil v pondelok nákazu koronavírusom u ďalších dvoch zamestnancov.

Vedenie klubu už predtým informovalo, že ochorenie COVID-19 majú dvaja jeho hráči. Ich mená nezverejnili. Po prvom prípade urobili celému mužstvu testy, podrobili sa im aj členovia realizačného tímu a viacerí zamestnanci klubu. Po vyhodnotení všetkých 60 testov potvrdili nákazu u ďalších dvoch pracovníkov klubu. Informovala o tom agentúra SID.

V Nemecku prerušili sezónu pre pandémiu 13. marca, v krajine evidujú takmer 30-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 123 mŕtvych.

Zdroj: TASR

Komentáre