Hracie prvky na detských ihriskách v Košiciach sa vynovia

KošiceSpravodajstvo

Práce by mali byť ukončené do konca augusta.

Správa mestskej zelene (SMsZ) aj tento rok zrevitalizuje v Košiciach detské ihriská. V šiestich prípadoch dôjde k úplnej obnove a výmene všetkých hracích prvkov, na ďalších štrnástich sa vynovia.

„Na spomínaných dvadsiatich ihriskách určených na modernizáciu pribúdajú herné prvky od júna a všetky práce majú byť dodávateľom ukončené na konci augusta,“ uviedol pre Rádio Košice hovorca SMsZ Peter Sasák.

Foto
V Košiciach sa revitalizujú detské ihriská / facebook.com/smszkosice

Práce sa aktuálne dokončujú v mestskej časti Juh, a to na Rosnej, Palárikovej, Partizánskej, Ostravskej a Krakovskej. Sasák dodal, že v strede týždňa sa začne s montážou nových prvkov na sídlisku Dargovských hrdinov:

„Všetok nový mobiliár na detských ihriskách je v úprave antivandal a z materiálov odolných poveternostným vplyvom, preto očakávame rádovo vyššiu životnosť v porovnaní s pôvodnými hracími prvkami. Na modernizovaných ihriskách sa zvýši aj bezpečnosť detí, pretože nové prvky spĺňajú najprísnejšie súčasné bezpečnostné normy.“

SMsZ zároveň figuruje ako dodávateľ pri dodávaní prvkov pre ihriská, ktorých modernizácia je hradená z rozpočtu magistrátu a jednotlivých mestských častí.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre