Hughes má klubový rekord, Tuch po zranení s tromi bodmi

SvetŠport

Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad New Jersey 5:4 a svojmu súperovi tak oddialili postup do play off. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese Devils nebodoval. Bez bodov a výhry bol aj jeho krajan Miloš Kelemen, jeho Arizona prehrala v Colorade 1:3.

Radosť hráčov Devils po góle Hughesa / TASR

New Jersey, ktoré prehralo piaty z posledných šiestich duelov, by si v prípade víťazstva definitívne zaistilo účasť vo vyraďovacej fáze. V Metropolitnej divízii mu patrí druhá priečka dva body za vedúcou Carolinou. Buffalo ukončilo štvorzápasovú sériu prehier a na postupové priečky vo Východnej konferencii stráca šesť bodov. K víťazstvu ho potiahol Alex Tuch, ktorý mal bilanciu 2+1. "Tvrdo som pracoval a dostal som odmenu. Naskočiť späť nebolo najľahšie, ale pomohli mi moji spoluhráči," povedal Tuch, ktorý sa vrátil do zostavy "šablí" po osemzápasovej pauze spôsobenej zranením.

Tatar strávil na ľade 12:17 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jeden hit. Jeho spoluhráč Jack Hughes zaznamenal dva góly a asistenciu, v tejto sezóne odohral už svoj 28. zápas s minimálne dvoma bodmi. Prekonal tak klubový rekord, ktorý v sezóne 2017/18 vytvoril Taylor Hall. Dvadsaťjedenročný útočník tiež odohral deviaty duel v ročníku, v ktorom dal minimálne dva góly. Brian Gionta odohral v sezóne 2005/06 desať takýchto stretnutí.

Dvadsaťtriročný Kelemen nebodoval ani vo svojom piatom zápase v profilige, proti Coloradu odohral 7:56 minút a ku dvom bodyčekom pridal aj dve trestné minúty. Coyotes prehrali tretíkrát po sebe a definitívne prišli o šancu na play off, Colorado vyhralo štyri z uplynulých piatich duelov a patrí mu piata priečka v Západnej konferencii. Avalanche potiahli trojbodoví Nathan MacKinnon a Cale Makar (obaja 1+2). "Myslím si, že v defenzíve odohrali solídny zápas. Postupne sme posielali na bránku čoraz viac pukov, dobre sme sa pohybovali v priestore pred bránkou. Od druhej tretiny sa mi naša hra páčila, dobre sme pokračovali aj v tretej a dostali sme za to odmenu," uviedol pre nhl.com tréner Colorada Jared Bednar.

New York Islanders prehrali s Columbusom Blue Jackets 4:5 po predĺžení. V 61. minúte rozhodol Boone Jenner. "Ostrovania" figurujú na siedmej priečke na východe o tri body pred Pittsburghom, ktorý odohral o zápas menej. Gólom na 3:1 sa blysol Kent Johnson, keď po obkrúžení bránky zakončil lakrosovým spôsobom, ktorému v zámorí hovoria Michigan. "Nevedel som, že to urobím. Hľadal som si streleckú pozíciu a až keď som korčuľoval okolo bránky, tak som vedel, že to skúsim," uviedol. Columbus však prišiel v zápase o útočníka Mathieua Oliviera a obrancu Erika Gudbransona pre zranenie hornej časti tela. Ani jeden z nich nebude hrať v nasledujúcom zápase, potvrdil to tréner Brad Larsen.

NHL - sumáre:
        Columbus Blue Jackets – New York Islanders 5:4 pp (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)
        Góly: 25. Gaudreau (Roslovic, Jenner), 29. Foudy (Roslovic), 38. Johnson, 38. Robinson (Bemström, McKown), 61. Jenner (Boqvist, Gaudreau) – 14. Parise (Fasching), 26. Nelson (Palmieri), 44. Palmieri (Pelech, Mayfield), 48. Nelson (Horvat, Dobson). Brankári: Hutchinson - Sorokin, strely na bránku: 27:28.

Buffalo Sabres – New Jersey Devils 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)
        Góly: 7. Cozens (Quinn, Peterka), 8. Thompson (Tuch), 11. Quinn (Cozens, Peterka), 25. Tuch (Skinner, Krebs), 37. Tuch (Dahlin, Olofsson) – 10. Šarangovič (McLeod, Severson), 19. Bahl (Hughes, Haula), 46. Hughes (Bratt, Bahl), 50. Hughes (Hischier, Hamilton). Brankári: Luukkonen - Schmid (11. Vaněček), strely na bránku: 26:31.

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
        Góly: 13. MacKinnon (Makar, Ničuškin), 47. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 52. Compher (Makar, MacKinnon) – 19. Keller (Schmaltz, Moser). Brankári: Georgijev - Vejmelka, strely na bránku: 31:18.

Slovák v akcii:
        Miloš Kelemen (Arizona) 07:56 0 0 0 0 0 2
        Tomáš Tatar (New Jersey) 12:17 0 0 0 0 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/