Humenčania chcú za európske zdroje postaviť cyklolávku

VýchodSpravodajstvo

Samospráva sa uchádza o 1,8 milióna eur.

Poslanci mesta Humenné na včerajšom (11.10.) zasadnutí zastupiteľstva rokovali okrem iného aj o podpore cyklistickej infraštruktúry. Rezort investícii vyhlásil v auguste výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zvýšenie atraktivity cyklistickej dopravy v mestách. Humenská radnica sa napokon po odobrení poslancov rozhodla uchádzať sa o príspevok v rámci prvého kola. Celkovo má ministerstvo k dispozícii z Európskej únie 21 miliónov eur. Humenčania sa uchádzajú o 1,8 milióna, pričom 5 percent, čiže vyše 96-tisíc eur by hradilo mesto.

Foto
Vizualizácia cyklolávky cez Laborec / Mesto Humenné

„Predmetom projektu je vybudovanie bezpečnej cyklistickej a pešej komunikácie s mostným objektom cez tok Laborec za účelom zvýšenia prepravnej kapacity cyklistickej dopravy v území a zároveň prevedenia cyklistickej a pešej dopravy z centra, respektíve do centra mesta k službám, nákupom a bývaniu,“ uviedol pre Rádio Košice Marián Škuba z Mestského úradu v Humennom.

Cyklistická trasa by začala na Štefánikovej ulici a skončila na Jasenovskej. Základom je výstavba cyklolávky, ktorá spojí Sídlisko Pod Sokolejom a Sídlisko III. Bude osvetlená a napojí sa na už existujúcu sieť cyklochodníkov v meste.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre