Humenskí poslanci zvolili členov predstavenstva mestskej spoločnosti

VýchodSpravodajstvo

Okrem štadióna má v správe aj tamojšiu televíziu.

Po tom, čo humenskí poslanci ani na mimoriadnom májovom zasadnutí mestského zastupiteľstva nezvolili členov predstavenstva do spoločnosti Humenská a. s., stretli aj v stredu 9. júna. V máji získal podporu len jeden z troch kandidátov, a to Jaroslav Šepeľa. Do členstva navrhli štyri osoby. Niektorí poslanci sa však neprezentovali, preto nebolo zastupiteľstvo uznášaniaschopné. Hlasovanie si včera zopakovali a medzi členov predstavenstva zvolili Ľubomíra Beca a Vladimíra Paprčku.

Foto
Zasadnutie mestského zastupiteľstva / Mesto Humenné

„Pokus číslo tri vyšiel, aj keď padli rôzne návrhy, ktoré to komplikovali. V konečnom dôsledku sa volebná komisia, právnik mesta, hlavný kontrolór mesta a poslanci zhodli na spôsobe hlasovania. V najbližších dňoch budem komunikovať s jednotlivými členmi predstavenstva a po vzájomných rozhovoroch určím predsedu,“ povedal o verejnom hlasovaní primátor mesta Humenné Miloš Meričko.

Predošlé vedenie založilo akciovú spoločnosť kvôli výstavbe futbalového štadiónu, čím sa ušetrilo na vratkach DPH. V prípade jej zrušenia by musela samospráva vrátiť dane štátu. Humenská a. s. má v správe okrem štadióna aj mestskú televíziu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre