Humenský šport získa mimoriadnu dotáciu

VýchodSpravodajstvo

Mestské podniky čakajú personálne zmeny.

Včera (31.5.) zasadali poslanci v Humennom, aby prerokovali 26-bodový program mestského zastupiteľstva. Okrem mimoriadnej dotácie pre školské zariadenia riešili aj inventarizáciu majetku. Rozhodli tiež o využívaní atletického štadióna a krytej plavárne pre športové kluby či o odpredaji niektorých pozemkov pre Prešovský samosprávny kraj. Vďaka výborným výsledkom športovcov sa rozhodli podporiť aj hokejový klub, ktorý vyhral uplynulý ročník Tipos SHL a mimoriadna dotácia pôjde aj pre futbalistov, ktorým sa tiež tento rok darilo. Do mesta priniesli napríklad zlato zo súťaže v malom futbale.

„Pre hokejový HC 19 Humenné vyčlenili humenskí poslanci sumu 70-tisíc eur, futbalový FK Humenné podporili sumou 90-tisíc eur,uviedol Marián Škuba z mestského úradu.

Foto
Poslanci rokovali o 26 bodoch / Mesto Humenné

Poslanci sa zaoberali aj personálnymi otázkami vo viacerých mestských podnikoch. Prerokovali napríklad odvolanie konateľa Humenskej energetickej spoločnosti.

K vymenovaniu riaditeľky Mestského kultúrneho strediska v Humennom nedošlo. Z prihlásených troch uchádzačiek na základe stanoviska Výberovej komisie bola na pozíciu riaditeľky navrhnutá Martina Garášiová. Poslancom predstavila svoju koncepciu práce na päť rokov, v tajnom hlasovaní však potrebných 12 hlasov nezískala. Rovnako tajné hlasovanie prebehlo pri hlasovaní o menovaní Petra Ždiňáka do funkcie riaditeľa Správy rekreačných a športových zariadení. Dopadlo úspešne a Peter Ždiňák bol dňom 1.6.2023 vymenovaný za riaditeľa,“ doplnil Škuba.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre