Hviezda NFL Brown čelí obvineniu zo sexuálneho napadnutia

SvetŠport

Hviezdny americký futbalista Antonio Brown mal podľa obvinení sexuálne napadnúť svoju bývalú trénerku. Incident samostatne vyšetruje aj NFL.

Britney Taylorová uviedla v civilnej žalobe, že k zneužitiu malo dôjsť hneď trikrát v roku 2017. Dvakrát v júni, tretíkrát sa to malo odohrať v Brownovom dome v Miami počas počúvania bohoslužby. Dvojica sa stretla už v roku 2010 na univerzite. Taylorová mala Brownovi pomôcť s liečbou členka.

Foto
Antonio Brown / TASR

Brown, s ktorým rozviazal začiatkom septembra zmluvu Oakland Raiders, aby vzápätí sa dohodol na spolupráci s New England Patriots, chce obvinenia vyvrátiť. „Využije všetky legálne možnosti na očistenie svojho mena, ale aj budúcu ochranu všetkých športovcov, ktorí sa dostanú do podobne situácie," povedal Brownov advokát Darren Heitner. Ten priznal dobrovoľný pohlavný styk medzi oboma účastníkmi. Zároveň naznačil možnosť protižaloby.

Podobným problémom nedávno čelili aj aj hviezdni futbalisti Cristiano Ronaldo a Neymar. Portugalčan sa vyhol trestnému stíhaniu, ale čelí, rovnako ako Brown, občianskoprávnej žalobe. Brazílčana očistili a žena, ktorá ho obvinila, teraz čelí podozreniu z podvodu a vydierania.    

 

Zdroj: TASR

Komentáre