Hygienické balíčky v nemocnici pripomínajú, ako je na tom slovenské zdravotníctvo

KošiceZaujímavosti

Základné vybavenie kúpelne by malo byť v nemocniciach samozrejmosťou, no nie je.

Od októbra rozdávajú hospitalizovaným pacientom hygienické balíčky so základnou výbavou na prežitie v nemocnici. Balíčky zabezpečilo ministerstvo pre  fakultné nemocnice v Trenčíne, Trnave, Žiline, v Banskej Bystrici a Košiciach. Ich cieľom je zlepšovať podmienky v nemocniciach, ktorým je ich stav dlhodobo vyčítaný širokou verejnosťou. V balíčku je toaletný papier, zubná pasta a kefka, sprchový šampón, mydlo a hygienické vreckovky. Ministerstvo ich zaobstaralo celkovo 136 940. Ešte donedávna si museli hospitalizovaní pacienti tieto základné hygienické potreby doniesť so sebou do nemocnice.

Foto
Hygienické vrecúška majú logo ministerstva zdravotníctva umiestnené na dosť nešťastnom mieste / Facebook

„Najmä urgentne prijatí to iste ohodnotia, keďže sa nestihli „pripraviť“ na hospitalizáciu. Snáď len príbor tam chýba. Stalo sa totiž už folklórom v slovenských nemocniciach, že na príjem si treba zobrať toaletný papier, príbor a hygienické potreby. Zdravotnícky personál vás o tom náležite poučí pred, aj po príjme,“ povedal neurochirurg a politik Viliam Novotný, ktorý poukázal na sociálnej sieti na to, že umiestnenie loga ministerstva zdravotníctva na vrecúško „rovno cez toaletný papier“ nie je práve najlepší marketingový ťah.

„Predsa len, rozdávať to v priesvitnom vrecúšku s logom ministerstva zdravotníctva, pod ktorým svieti toaletný papier, vyvoláva rôzne „zaujímavé“ súvislosti. Myslím si, že v tak vyspelej ekonomike akou je Slovensko by toaletný papier, papierové utierky a tekuté mydlo už mohli byť prirodzene na toaletách v nemocniciach. Nemuseli by ich potom pacienti „fasovať” na prídel,“ dodal.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre