Ibrahimovič má v Malmö sochu v nadživotnej veľkosti

SvetŠport

Bronzovú sochu slávneho švédskeho futbalistu Zlatana Ibrahimoviča odhalili utorok na priestranstve medzi starým a novým štadiónom klubu Malmö FF.

Socha je v nadživotnej veľkosti veľkosti - meria 270 centimetrov a váži približne 500 kilogramov. Tridsaťsedemročný útočník pozval na slávnostnú ceremóniu najmä svojich mladých fanúšikov. „Zlatan dáva všetkým školákom v Malmö voľno, aby sa mohli zúčastniť na ceremónii," napísal na Twitteri. Mestská rada však musela neskôr upozorniť žiakov, že jeho status nie je oficiálnou priepustkou z vyučovania. „Tie deti, ktoré sa zúčastnia na ceremoniáli, budú považované za záškolákov," uvádza sa v stanovisku.

Foto
Zlatan IBrahimovič a socha / newsnumber.com

Bývalý švédsky reprezentant má bosnianskeho otca a chorvátsku matku. Obaja emigrovali do Švédska, kde sa narodil Zlatan. V miestnom Malmö FF začal svoju kariéru v roku 1999. Obliekal si dresy Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Miláno, FC Barcelona, AC Miláno či Manchestru United, v súčasnosti strieľa góly v zámorskej MLS za Los Angeles Galaxy. Za švédsku reprezentáciu odohral 116 zápasov a strelil 62 gólov.

 

Zdroj: SITA

Komentáre