Ice Dream cítili šancu na prvé body (FOTO)

KošiceŠport

Hokejistky Ice Dream Čaňa odohrali počas uplynulého víkendu dve stretnutia najvyššej súťaže žien. Šancu na zisk prvých bodov sezóny cítili hlavne v Spišskej Novej Vsi, kde viedli po dvoch tretinách 1:0. V záverečnej dvadsaťminútovke však krehký náskok neudržali a prehrali 1:3.

Foto
Ice Dream po góle Lukoviny / KOŠICE ONLINE

„Tá prehra nás mrzí. Cítili sme šancu na prvé body, ale prišla naša klasická hluchá desaťminútovka. Jednoducho na chvíľu upustíme od herného systému a stratíme zápas. Možno sa ukázala aj istá nervozita plynúca z tesného stavu. Malo by nám to však dodať sebavedomie a verím tomu, že čoskoro už príde aj to vytúžené víťazstvo,“ rozhovorila sa 25-ročná krídelníčka Laura Lukoviny, ktorá je so 4 gólmi a 6 bodmi najlepšou strelkyňou i najproduktívnejšou hráčkou Ice Dream.

V nedeľňajšom domácom súboji proti Prešovu strelila jediný gól košického tímu, no v tomto prípade už zverenky trénera Mareka Danka na úspech rozhodne pomýšľať nemohli. Líderky súťaže potvrdili kvalitu a zvíťazili hladko 13:1. Hráčky od Čanianskych jazier však držali do polovice dvanástej minúty bezgólový stav.

„Začali sme sústredene a snažili sme sa hrať to, čomu sa venujeme na tréningoch. Potom sa to však zlomilo a súperky ukázali väčšiu kvalitu,“ priznala Lukoviny, ktorá strelila svoj štvrtý gól sezóny za stavu 0:4. „Gól určite potešil a aj nás nakopol. Skúsila som to na lapačku, ale brankárka to dobre vystihla. V šatni sme si vraveli, že so silným Prešovom hráme dobrú partiu. Trochu ma mrzí, že som potom nepremenila trestné strieľanie. Kvalitatívne však ešte na nich bohužiaľ nemáme a skóre teda postupne narastalo.“

Galéria k článku

Zatiaľ čo hokejistky Ice Dream ešte nezískali v siedmich zápasoch ani bod, Prešovčanky sú stále stopercentné a slnia sa tak na čele tabuľky.

Nezačali sme podľa našich predstáv, ale prvé góly nás dostali do tempa a konečný výsledok hovorí jasnou rečou. Teší ma, že som tímu pomohla aj gólmi, ale všetko je to dielo spolupráce. Bez spoluhráčok by som to nezvládla,“ rozhovorila sa krídelníčka Ema Lacková, ktorá si svoje bodové konto obohatila o štyri góly a dve asistencie. Okrem nej sa z hetriku potešila aj Jessica Šilerová. „Budú koláče a v šatni sa máme na čo tešiť.“

O prešovské hetriky sa spravidla starajú najproduktívnejšie hráčky ligy Tatiana Blichová a Aleksandra Lidskaia. V prípade Lackovej išlo o prvý hetrik od 30. októbra 2022, kedy sa blysla proti Michalovciam bilanciou 3+3. Z pohľadu celej kariéry išlo o jej tretí hetrik, no štyri góly strelila vôbec prvýkrát.

„Ak mám byť úprimná, tak takéto štatistiky v hlave nemám. Viem, že posledný hetrik som strelila v minulej sezóne, ale hokej nehrám pre svoje góly, ale pre víťazstvá tímu. Z tohto pohľadu som spokojná, veď sezóna sa zatiaľ vyvíja podľa našich predstáv. Ešte sme neprehrali a verím, že to takto vydrží,“ poklopala si na drevo 16-ročná krídelníčka, ktorá je s 22 bodmi treťou najproduktívnejšou hráčkou súťaže. Pred ňou sú len spomínané spoluhráčky Blichová s Lidskou.

Komentáre