Víziou do ďalšieho volebného obdobia je pokračovanie v rozpracovaných projektoch i reforma odpadového hospodárstva.
Aktuálny starosta mestskej časti Košice-Staré Mesto Igor Petrovčik chce aj v nadchádzajúcich voľbách obhájiť svoj mandát. Svoju kandidatúru dnes oficiálne oznámil pred Dómom svätej Alžbety s podporou 12 kandidátov do zastupiteľstva mestskej časti. Jeho víziou je pokračovanie v rozpracovaných projektoch. Za doterajší úspech považuje zodpovedné riadenie mestskej časte v každom čase, a to aj v období pandémie.
„Starosta musí byť krízový manažér a musí dokázať konať rázne a rýchlo. Ja nie som typ starostu, ktorý je zavretý niekde na svojom úrade, ale som starosta, ktorý je v teréne, a ktorý sa rozpráva s občanmi a sleduje všetky nedostatky v uliciach, ktoré sa následne snaží riešiť. Budeme pokračovať v úlohách, ktoré neboli dokončené. Chceme dokončiť projekt na Tatranskej ulici – komplexnú rekonštrukciu materskej škôlky. Chceme, aby sa obdobný projekt započal aj na Materskej škole Zádielska. Ide o obdobnú budovu a obdobné problémy,“ uviedol Petrovčik.
Úspešnosť svojho doterajšieho mandátu hodnotí aj na základe doterajšieho ekonomického fungovania, ktoré verejné financie sústredí na občanov. Medzi zásadný projekt v nasledujúcom období tiež považuje zlepšenie odpadového hospodárstva, ktoré prinesie mestskej časti úsporu financií.
„Totálne musíme prekopať a zmeniť systém zberu odpadového hospodárstva v historickom centre, čiže v Zlatom kríži. Vrecový zber, ktorý je zavedený v praxi, je zlý. Tieto vrecia, ktoré vidíte na uliciach – 80 percent týchto vriec nie sú v originálnom vrece s nápisom zberovej spoločnosti. Tieto odpadky tak nie sú zaplatené pôvodcom tohto odpadu. Platíme za nich my všetci z našich daní. Ročne prichádzajú občania mesta Košice o takmer päť miliónov eur.“
Igor Petrovčik kandiduje na post starostu po tretí raz. Komunálne voľby sa uskutočnia 24. októbra.

