India má vyše päť miliónov ľudí s ochorením COVID-19

SvetKoronavírus

Za uplynulých 11 dní tam pribudlo viac ako milión nových prípadov.

Ministerstvo zdravotníctva v Indii vyhlásilo, že krajina má viac ako päť miliónov prípadov nákazy koronavírusom. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo vyše 90-tisíc infikovaných. India sa po USA stala druhou krajinou na svete, ktorá prekonala hranicu päť miliónov nakazených. Zároveň tam od prepuknutia pandémie zaznamenali približne 82-tisíc úmrtí, z toho 1290 obetí koronavírusu pribudlo za utorok 15. septembra.

Foto
Testovanie na COVID-19 v Indii / TASR

India v ostatných dňoch registrovala rekordné denné prírastky. Za uplynulých 11 dní tam pribudlo viac ako milión nových prípadov. Krajina prvý milión infikovaných dosiahla za 167 dní od prepuknutia pandémie, pričom druhý milión evidovala za ďalších 21 dní, teda oveľa rýchlejšie ako USA či Brazília. Za ďalších 29 dní bola treťou krajinou na svete s vyše 4 miliónmi nakazenými a začiatkom septembra predstihla aj Brazíliu.

Tamojšie laboratóriá denne otestujú približne milión ľudí. Napriek tomu experti tvrdia, že to nie je dostatočné a v skutočnosti je v Indii omnoho viac prípadov, ako uvádzajú štatistiky. Túto hypotézu potvrdili aj viaceré štúdie, ktoré skúmali protilátky na koronavírus medzi obyvateľmi veľkomiest Naí Dillí či Bombaj.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre