Iniciatíva Doby Tatry motivuje ľudí k dosiahnutiu turistických a osobných cieľov

VýchodZaujímavosti

Záujemcovia môžu prekonať samých seba.

Na Slovensku vznikla iniciatíva Doby Tatry, ktorá motivuje verejnosť k dosiahnutiu nielen turistických, ale aj osobných cieľov. Táto výzva spočíva v zdolaní šiestich štítov počas troch mesiacov. Záujemcovia takýmto spôsobom môžu prekonať samých seba. „Od začiatku júla do konca septembra budú Kriváň, Predné Solisko, Kôprovský štít, Rysy, Východná Vysoká a Jahňací štít jednými z najfotografovanejších miest v Tatrách. Zvečniť sa na vrchole je totiž hlavnou podmienkou súťaže, do ktorej sa môže zapojiť každý milovník prírody,“ uviedol marketingový zástupca pre projekt Doby Tatry Ján Hlava.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Záujemcovia môžu prijať výzvu a zapojiť sa do súťaže najneskôr do 30. júna. Ako skonštatoval Hlava, súčasťou projektu je aj apelovanie na pomoc vysokohorskej prírode: „Vďaka spolupráci so Štátnymi lesmi Tatranského národného parku bude každou uskutočnenou registráciou zafinancovaná výsadba jedného stromu vo Vysokých Tatrách.“

Organizátori výzvy chcú zároveň pripomenúť pozitívne účinky slovenského horského vzduchu. „Iniciatíva Doby Tatry povzbudzuje ľudí k návratu ku koreňom, fyzickej aktivite, ekologickému mysleniu a duševnej regenerácii. Každý zúčastnený pritom môže pomôcť nielen svojmu telu a mysli, ale aj lesom Tatranského národného parku,“ uzavrel Hlava.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre