Internetom sa šíri informácia, že Eurowings nebude lietať z Košíc. Dopravca tvrdí, že ide o omyl

KošiceSpravodajstvo

Niekto na internete upozornil na to, že letenky z Košíc do Düsseldorfu sa dajú kúpiť len do konca marca.

Internetom preletela informácia o tom, že spoločnosť Eurowings bude lietať do a z Košíc iba do konca marca roka 2019. Tato informácia sa šírila po tom, ako niekto upozornil na to, že letenky z Košíc do Düsseldorfu sa nedajú kúpiť na neskôr, ako je marec 2019. Podľa Eurowings ale ide o nedorozumenie.

Z Košíc a do Košíc plánujeme lietať aj budúce leto. Letenky na tieto trasy ešte nie sú v predaji, tak ako letenky na mnohé ďalšie cesty, ktoré chystáme. Hneď ako dokončíme prípravu nášho letného plánu, budú tieto letenky dostupné na našom webe,“ povedal za Eurowings Ivan Orec.

Foto
Eurowings poletí z Košíc aj naďalej / TASR

Cieľom košického letiska je, aby pokrývali čo najviac destinácií a spolupráca s Eurowings ich teší. „To, či, kde a ako často sa lieta určujú vždy letecké spoločnosti. V zaujme letiska je mať čo najviac leteckých liniek. Letový poriadok spoločnosti Eurowings zatiaľ nie je skompletizovaný a spoločnosť je s nami v kontakte. Mame prisľúbené, že spoločnosť bude z košického letiska prevádzkovať lety aj po marci 2019, dokedy sú lety aktuálne v predaji. Presne detaily o časoch či frekvenciách však zatiaľ nemáme k dispozícii ani my. Súčasná obsadenosť lietadiel na linkách z Košíc do Düsseldorfu a Mníchova nám ukazuje, že vďaka naším cestujúcim je dopyt po týchto spojeniach vynikajúci a preto veríme, že letový poriadok spoločnosti Eurowings bude o tieto spojenia doplnený už čoskoro,“ povedal zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva letiska Košice Tomáš Jančuš.

Košické letisko linky spoločnosti Eurowings vyhralo v hlasovaní na Facebooku prostredníctvom akcie Hlasuj a leť, kde súťažilo s ďalšími piatimi európskymi mestami.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre