Iuventa na prahu 9. triumfu v slovensko-českej súťaži

VýchodŠport

Už najbližšie kolo MOL ligy hádzanárok môže priniesť definitívu v rozdelení medailových priečok.

Víkendové zápasy 19. kola MOL ligy hádzanárok výrazne prispeli k rozlúšteniu tajničky o medailistoch v spoločnej slovensko-českej súťaži žien 2018/2019. Tri kolá pred koncom dlhodobej časti sú karty rozdané a o medailistoch je takmer rozhodnuté.

Malý krôčik delí od celkového prvenstva v 17. ročníku súťaže hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré nedeľňajším triumfom na palubovke DHC Slavia Praha 38:34 získali prakticky mečbal na svoje deviate celkové víťazstvo. Dosiahnu ho po ročnej pauze, keď vlani skončili tretie. Zverenky trénera Petra Hatalčíka potrebujú k definitíve už len jediný bodík. Vzhľadom na kvalitu kádra a skutočnosť, že v doterajšom priebehu ročníka vyšli Michalovčanky naprázdno len v jedinom súboji, je málo pravdepodobné, že by sa im to nepodarilo. Spečatiť 1. priečku môžu po prestávke v súťaži vyplnenej Slovenským pohárom a reprezentačnou pauzou 30. marca domácim duelom proti HC Zlín. Ich najbližší prenasledovateľ DHK Baník Most aktuálne zaostáva o päť bodov a už ich môže získať maximálne šesť. V prípade rovnosti má úradujúci slovenský šampión lepšiu bilanciu vzájomných duelov.

Foto
Na snímke hráčky Michaloviec / TASR

Hráčky Mosta, ktoré sú obhajkyňami lanského celkového prvenstva v MOL lige, majú na 2. mieste päťbodový odstup na lídra a zároveň päťbodový náskok pred HK Slovan Duslo Šaľa, takže ich posun v tabuľke je už len v teoretickej rovine.

Šalianky, ak zvládnu posledný krok, sa vrátia na medailovú pozíciu tiež po dvoch rokoch. Zverenky kouča Michala Lukačína získali v nedeľu dôležité víťazstvo na pôde Sokola Písek 31:25. „Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahkého. Písek je iný tím ako na začiatku sezóny. O to viac nás tešia dva body a aj to, že sme sa priblížili k interligovému bronzu. Na druhej strane sa nám zranila opora družstva," uviedol Michal Lukačín. Zranenou hráčkou je stredná spojka Nikolu Rácková, ktorá si už v úvode vykĺbila lakeť a museli jej ho naprávať v nemocnici.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre