Jarkovú ulicu v Prešove uzavrú na sedem dní

PrešovSpravodajstvo

Dopravný prístup bude možný iba zo Šarišskej ulice.

Foto
Dopravný prístup na Jarkovú ulicu bude možný iba zo Šarišskej ulice / presov.sk

Vodiči prechádzajúci Prešovom si každú cestu v čase dopravnej špičky plánujú aj s časovou rezervou. Kolóny už, žiaľ, patria k tejto šarišskej metropole. Na mnohých úsekoch sa však intenzívne pracuje.

Jarková ulica v historickom centre mesta Prešov bude počas budúceho týždňa uzavretá v približne 500-metrovom úseku. Dôvodom je rekonštrukcia vodovodnej kanalizácie. S kompletnou rekonštrukciou Jarkovej ulice za 3,6 milióna eur začalo mesto 4. mája a trvať má do konca roka.

Hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek uviedol, že na základe požiadavky stavebníka, ktorým je Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., bude Jarková ulica kompletne uzavretá sedem dní, od pondelka 27. júla do nedele 2. augusta. Výluka sa týka úseku od križovatky s ulicou Tkáčska po vjazd na ulicu Suchomlynská.

„Tento úsek bude označený dočasným dopravným značením. Dôvodom vylúčenia dopravy v čase úplnej uzávierky ulice je rekonštrukcia kanalizačného zberača,“ konkretizoval Tomek.

Dodal, že náhradné parkovanie vozidiel bude možné na existujúcich parkoviskách v okolí Jarkovej ulice. Dopravný prístup na Jarkovú ulicu bude možný iba zo Šarišskej ulice. Výjazd bude možný len na ulice Suchomlynská, Baštová a Hlavná z konca Jarkovej ulice.

Zdroj: SITA

Komentáre