Jaroslav Polaček sa oficiálne ujal funkcie primátora na najbližšie štyri roky

KošiceSpravodajstvo

Mestské zastupiteľstvo má nové zloženie.

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček sa zložením sľubu opätovne ujal funkcie na ďalšie štyri roky. Urobilo tak aj 41 mestských poslancov, pričom svoj mandát obájilo 25 z nich, pribudlo k nim 13 nováčikov a 3 staronoví poslanci, ktorí získali post po niekoľkých rokoch.

Najviac mestských poslancov je nezávislých, konkrétne ide o 21 ľudí. Koalícia KDH, SaS, Sme rodina, NOVA, Aliancia, Strana rómskej koalície, Dobrá voľba a Umiernení a OĽANO, za ktorú kandidoval aj Polaček, má 8 poslancov. Stranu Starostovia a nezávislí kandidáti zastupuje 6 poslancov, Za ľudí 2 osoby a po jednom poslancovi má Progresívne Slovensko, Hlas-SD, koalícia Spolu, DS, ODS-Občianski demokrati Slovenska a koalícia Smer-SD, SNS, Život-NS, Strana moderného Slovenska. Do pléna sa dostalo aj 8 žien.

Polaček ocenil vzájomnú spoluprácu v minulom období, a to aj počas kríz spojených s pandémiou či vojnou na Ukrajine:

„Chcem veriť, že na to nadviažeme. Nečakajú nás ľahké roky, budeme čeliť novým problémom. Najbližšie nás čakajú tvrdé rokovania s vládou, ktorá nám za posledné roky pridáva kompetencie, ale často bez finančného krytia. Potrebujem vašu silu na presadzovanie lepšej pozície pre Košičanov.“

Slávnostnej časti zasadnutia mestského zastupiteľstva sa zúčastnili aj bývalý prezident a primátor Košíc Rudolf Schuster, košický arcibiskup metropolita Bernard Bober či generálna konzulka Maďarska v Košiciach Ágota Hetey.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre