Jeden z protestujúcich hodil medzi policajtov pyrotechniku. Zranili sa dve osoby

SlovenskoSpravodajstvo

Na osobnej slobode bolo obmedzených deväť ľudí.

V Bratislave sa pri príležitosti 32. výročia Nežnej revolúcie uskutočnili viaceré protesty a verejné zhromaždenia. Situáciu v hlavnom meste monitorovala polícia, ktorá obmedzila na osobnej slobode z viacerých dôvodov celkovo deväť osôb.

„Na osobnej slobode bolo v priebehu dňa obmedzených celkovo deväť osôb, a to z dôvodu neuposlúchnutia výzvy verejného činiteľa a verbálneho urážania policajtov, z dôvodu napadnutia iného účastníka zhromaždenia pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), z dôvodu dvoch útokov na verejného činiteľa v súvislosti s použitím pyrotechnického predmetu, ako aj poškodenia služobného motorového vozidla,“ informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Foto
V Bratislave sa pri príležitosti 32. výročia Nežnej revolúcie uskutočnili viaceré protesty a verejné zhromaždenia / TASR

Polícia pripravila viaceré bezpečnostné opatrenia. Hliadky dohliadali na bezpečnosť aj počas presunov demonštrantov zo Šafárikovho námestia na Námestie slobody, spred NR SR na Hodžovo námestie a späť na Námestie slobody. Pred Úradom vlády došlo k zraneniu dvoch policajtov, jedného mestského a jedného štátneho. Jeden z protestujúcich hodil medzi policajtov pyrotechniku.

„Na mieste vytiahol z davu člen Útvaru zásahovej jednotky a kynológie podozrivého, ktorý hodil medzi policajtov dymovnicu. Ďalších páchateľov bude stotožňovať Policajný zbor z kamerových záznamov mestského kamerového systému,“ spresnila mestská polícia, ktorá okrem iného riešila viacero incidentov, keď sa jednotlivci či skupiny pokúšali narušiť pokojný priebeh zhromaždení:

„Jednou z nich bola napríklad aj skupina približne desiatich chuligánov, ktorá krátko po 17.00 hod. na Námestí Alexandra Dubčeka napadla nič netušiaceho muža s fotoaparátom, ktorý sa pohyboval v dave,“ dodala mestská polícia s tým, že v spoluprácu s príslušníkmi Policajného zboru ihneď zasiahla voči tejto skupinke.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre