Jones a Nunesová obhájili tituly, Masvidal sa postaral o najrýchlejšie KO v histórii UFC

SvetŠport

Na galavečere organizácie miešaných bojových umení UFC 239 rozhodol o víťazstve Jonesa nad jeho vyzývateľom Santosom po piatich kolách rozdelený výrok rozhodcov (47:48, 48:47, 48:47).

Američan Jon Jones obhájil svoj titul v poloťažkej hmotnostnej kategórii, keď v noci na nedeľu pokoril v T-Mobile Arene v Las Vegas brazílskeho bojovníka Thiaga Santosa. Jones tak ostáva aj naďalej neporazený. Naposledy podľahol svojmu súperovi v roku 2009. Santos, ktorého väčšinu súboja trápilo zranené koleno, však Jonesovi zdatne vzdoroval.

Oveľa suverénnejšiu obhajobu titulu v bantamovej váhe žien zaznamenala Brazílčanka Amanda Nunesová. Tá už v prvom kole zasiahla bývalú šampiónku Holly Holmovú kopom do hlavy a po sérii úderov do hlavy zvíťazila technickým knokautom. Nunesová ťahá šnúru víťazstiev už od roku 2014 a momentálne vlastní aj opasok v perovej divízii.

Foto
Jon Jones a Thiago Santos / TASR

Na galavečere najprestížnejšej organizácie UFC sa zrodil aj rekord. Američan Jorge Masvidal hneď po začiatku duelu welterovej váhy trafil krajana Bena Askrena letiacim kolenom do hlavy. Masvidal tak už po piatich sekundách duel ukončil, čím sa postaral o najrýchlejší knokaut v histórii UFC. Askren tak prerušil sériu neporaziteľnosti vo svojej desaťročnej profesionálnej kariére.   

 

Zdroj: TASR   

Komentáre