Jozef Mihál nastúpil do Európskeho parlamentu namiesto Michala Šimečku

EurópaSpravodajstvo

Vstúpil do frakcie Obnovme Európu.

Predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku nahradil v Európskom parlamente (EP) Jozef Mihál, ktorý v uplynulých voľbách kandidoval za stranu Demokrati. Exminister práce vstúpil do frakcie Obnovme Európu a nie do Európskej ľudovej strany (EPP), v ktorej je europoslanec za Demokratov Vladimír Bilčík. Mihál to zdôvodnil tým, že je liberál a vo frakcii Obnovme Európu je Lucia Ďuriš Nicholsonová, s ktorou sa priatelí niekoľko rokov.

Foto
Mihál ostane v Európskom parlamente do ďalších volieb / TASR

Demokrati sú vo frakcii EPP, v ktorej je aj Bilčík. Mihál zdôraznil, že nie je členom Demokratov ani žiadnej inej strany, takže sa rozhodoval slobodne. S liberálmi z Obnovme Európu sa chce koordinovať aj pri europarlamentnej činnosti. Mihál bude členom vo výbore pre zamestnanosť a uchádza sa aj o miesto v ďalších výboroch ekonomického zamerania.

Mihál ostane v EP do volieb, ktoré sa uskutočnia v júni 2024:

„Za ten čas by som rád stihol prácu pri prijímaní legislatívy týkajúcej sa európskych preukazov zdravotne postihnutých osôb, zmien kompetencií Európskej agentúry práce (vysielanie zamestnancov) alebo pri príprave európskej legislatívy pre zamestnancov tzv. platforiem, čo sú napríklad taxikári, niektoré slobodné povolania a podobne.“

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre