Jubilejný desiaty ročník Filmovej noci na Hrade Šariš prinesie aj novinky

VýchodKultúra

Diváci sa môžu tešiť na filmy, predstavenia, workshopy či diskusie.

Na Hrade Šariš sa aj toto leto uskutoční multižánrový festival s názvom Filmová noc, ktorý je jediný svojho druhu v strednej Európe. Organizátori spolu s hosťami a divákmi oslávia jubilejný desiaty ročník tohto podujatia. Návštevníci sa môžu od 14. do 17. júla tešiť na zaujímavé filmy, predstavenia, workshopy, diskusie, divadlá aj program pre najmenších.

„Návštevníkom, samozrejme, ponúkneme aj dlhometrážne snímky. Jednou z nich bude film Obchod na korze, ktorý tento rok oslavuje 65. výročie zisku Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Premietať ho budeme z 35mm filmu, čo je v dnešnej dobe veľkou raritou, a preto som presvedčený, že to zaujme aj mladších návštevníkov. Tento film navyše uvedieme za účasti vzácnych hostí,“ povedal organizátor festivalu Filmová noc na hrade Peter Vlkovič.

Foto
Pri rybníkoch vo Veľkom Šariši vznikne plážové kino / Denisa Jánošiková

Tohtoročnou novinkou je podujatie Warm up, ktoré sa uskutoční 14. júla pri rybníkoch vo Veľkom Šariši. Ide o plážové kino s dvomi filmami, ktoré bude v obci aj celom regióne unikátom. O 17.30 hod. sa bude premietať rozprávka Zakliata jaskyňa a o 21.00 hod. bude nasledovať celoslovenská kinopremiéra komédie Hádkovci.

Hlavný program festivalu bude na hradnom kopci na Hrade Šariš. V prípade, ak sa návštevníci rozhodnú stráviť tam celú noc, budú mať možnosť stanovať v hradnom areáli.

Komentáre