Jubilejný Štoffanov Memoriál vyhrali košické Sršne (FOTO)

KošiceŠport

Leto na kúpalisku Červená hviezda v Košiciach by nebolo letom bez tradičného vodnopólového turnaja kadetov - Memoriálu Rudolfa Štoffana. V rámci jeho jubilejnej 25. edície zabojovali o trofeje hráči košických klubov Červená hviezda a Hornets, KVP Komárno a trojica maďarských tímov ESMTK Budapešť, MATE GEAC MSA Gödölö a Vác Vizilabda SE.

Foto
Radosť víťazov z Hornets / PETER JESENSKÝ

Zlaté medaily si vybojovali suverénnym spôsobom mladí Sršni, ktorí vyhrali všetkých päť zápasov a do tabuľky si tak pripísali plný počet bodov. 

„Pre nás ide pekné povzbudenie na začiatok sezóny. Tú sme otvorili trochu skôr tréningovými kempami a tie sa teraz ukázali ako zmysluplné. Samozrejme, stále je čo zlepšovať a je tam veľa vecí, ktoré chceme posunúť ďalej. Kľúčové je, aby to chceli aj samotní chlapci. Tento šport je totiž o drine a odriekaní. Týmto turnajom sa to rozhodne nekončí,“ upozornil tréner Hornets Karol Bačo mladší. Potrebu zlepšenia následne pomenoval aj konkrétnejšie: „Musíme zosilnieť a dlhodobo máme problém s kvalitnou streľbou. Väčšina hráčov sa našťastie postavila ku kempom pozitívne a dôležité je, aby na sebe chlapci pracovali aj mimo našich spoločných tréningov. Môžem však povedať, že tu máme šikovných hráčov, ktorých sme už vlani zapájali aj do tréningov A-tímu. Tento rok to bude ešte výraznejšie a pokiaľ nám to čas umožní, tak budeme chodiť spoločne s Romanom Poláčikom s kadetmi počas celej sezóny. Tomáš Eschwig-Hajts sa bude venovať hlavne našim jedenásťročným majstrom. Máme tu veľa chlapcov, ktorí to môžu dotiahnuť až do áčka, ale pred nimi je stále veľa práce a chce to čas.“

 

Foto
Oliver Gajdoš s trofejou / PETER JESENSKÝ

Najlepším strelcom turnaja bol s 24 gólmi Róbert Bakulya zo strieborného tímu Gödölö. Najlepším brankárom bol Jozef Mihok z Hornets a za najlepšieho hráča Memoriálu vyhlásili jeho spoluhráča Olivera Gajdoša.

„Som spokojný, ale potreboval som k tomu spoluhráčov. Bez ich dobrých prihrávok by som góly nestrieľal,“ vyslovil sa pokorným tónom Gajdoš, ktorý vníma turnajové prvenstvo ako dobrý odrazový mostík do sezóny. „Sú tam ešte chyby, ale bol to dobrý turnaj a som rád, že sme sa umiestnili lepšie ako vlani. Bol to dobrý kolektívny výkon. Vidieť, že sme zohraní a v lige môžeme pomýšľať na najvyššie priečky. Verím, že už konečne zdoláme Nováky a získame majstrovský titul.“

Maďarské vodné pólo je všeobecne kvalitnejšie ako to naše a úspech v takejto konkurencii je teda cenný. „Určite áno a každé víťazstvo nad maďarským súperom preto poteší. Tentoraz sme s nimi vyhrali tri zápasy, pričom cenný je hlavne triumf nad víťazom druhej maďarskej ligy. Je to dobrý pocit,“ doplnil najlepší hráč turnaja.
 

Galéria k článku

So spokojnosťou v hlase mohli 25. ročník Memoriálu Rudolfa Štoffana hodnotiť aj predstavitelia druhého košického tímu Červená hviezda. Chlapci z organizátorského klubu obsadili tretiu priečku.

„Chlapci v oboch tímoch zabrali a som veľmi rád, že nám tu vyrastajú nové nádeje a potenciálne vodnopólové hviezdy. Verím, že ich takéto zápasy povzbudili do ďalšej práce, pretože je čo zlepšovať. Našou snahou je aj organizáciou tohto turnaja podporovať košické vodné pólo,“ zdôraznil organizátor Pavol Komjáthy, podľa ktorého bol jubilejný ročník Memoriálu veľmi vydarený. „Podarilo sa nám pritiahnuť tri maďarské družstvá a zažili sme tak veľmi peknú konfrontáciu slovenského a maďarského mládežníckeho vodného póla. Teším sa, že Maďari sem veľmi radi chodia a dokonca sme tu mali jedného trénera, ktorý tu kedysi hral. 25 rokov je už jednoducho tradícia a Memoriál Rudolfa Štoffana má svoj cveng. Teší ma, že nás podporuje aj rodina Štoffanovcov a každoročne nás prídu podporiť aj osobne. Za seba môžem povedať, že urobíme všetko preto, aby sme v takomto pozitívnom duchu pokračovali aj v ďalších rokoch.“

V Červenej hviezde sa v ostatných rokoch sústredia práve na mládež a na rozdiel od Hornets nateraz neplánujú postaviť seniorský A-tím. „Svetielko nádeje však bliká u žien a verím tomu, že už v budúcej sezóne by sme mohli obsadiť aj A-tím. Máme totiž veľa šikovných mladých dievčat,“ naznačil plány do budúcnosti Pavol Komjáthy.

Konečné poradie 25. ročníka Memoriálu Rudolfa Štoffana:
1.    ŠK Hornets Košice
2.    MATE GEAC MSA Gödölö
3.    Červená hviezda Košice
4.    Vác Vizilabda SE
5.    ESMTK Budapešť
6.    KVP Komárno
 

Komentáre