Juniorskí vodnoslalomári zbierali na majstrovstvách sveta medaily

EurópaŠport

Slovenská hliadka C1 do 23 rokov si v Krakove vyjazdila striebro. Rovnako na druhom mieste skončili aj kanoistky.

Hliadka v zložení Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Ľudovít Macúš obsadila na majstrovstvách sveta juniorov v Krakove druhú priečku. Jedinými premožiteľmi Slovákov sa stali Taliani, bronz putuje do Česka.

Darilo sa aj juniorským kanoistkám, ktoré rovnako obsadili druhé miesto. Emanuela Luknárová, Ivana Chlebová a Zuzana Paňková stratili na víťazné Talianky 9,22 sekúnd. Pôvodne však Slovenky skončili na treťom mieste. Dodatočné trestné sekundy pre český tím napokon posunuli naše reprezentantky na druhú pozíciu.

Emanuela Luknárová / TASR

V utorok predpoludním boli v akcii aj ďalšie slovenské hliadky. Juniori 3xC1M Ľudovít Macúš, Juraj Mráz a Juraj Dieška obsadili piate miesto, , juniorské kajakárky Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová a Ivana Chlebová skončili na štrnástej priečke. Na dvanástom mieste v kategórii do 23 rokov skončili Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Simona Maceková.

Na totožnej dvanástej pozícii skončili na pretekoch hliadok aj Radoslav Miko, Adam Gonsenica, Jakub Stanovský, ktorí za víťazmi z Francúzska zaostali o 12,79 sekundy. Striebro získali Slovinci a bronz Španieli.

Juniori v 3xK1 Matúš Štaffen, Matej Blaščík, Ilja Buran obsadili rovnako dvanástu pozíciu, avšak dodatočne získali až štrnásť sekúnd navyše. Z víťazstva sa tešili Briti pred Čechmi a Nemcami.

výsledky - hliadky:
      3xC1M do 23 rokov: 1. Taliansko 94,69 s (0), 2. SLOVENSKO (Marko MIRGORODSKÝ, Martin DODOK, Ľudovít MACÚŠ) 96,51 (0), 3. Česko 96,53 (2)

3xC1Ž juniorky: 1. Taliansko 120,44 (8), 2. SLOVENSKO (Emanuela LUKNÁROVÁ, Ivana CHLEBOVÁ, Zuzana PAŇKOVÁ) 129,66 (8), 3. Česko 130,74 (14)