Jurčo asistoval pri výhre Edmontonu, Halák si udržal čisté konto

SvetŠport

Košičan Tomáš Jurčo prvýkrát v sezóne bodoval vo víťaznom zápase jeho Edmontonu s Los Angeles. Slovenský brankár Jaroslav Halák z Bostonu Bruins kryl 35 striel a ani raz neinkasoval.

Útočník Tomáš Jurčo asistoval v tretej tretine pri vyrovnávajúcom góle Darnella Nursea na 5:5. Pre rodáka z Košíc je to prvý bod za Edmonton v sezóne. „Olejári“ napokon zvíťazili 6:5.

Tomáš Jurčo oslavuje zo striedačky gól / TASR

Brankár Jaroslav Halák slávil aj druhé víťazstvo Bostonu Bruins v novom ročníku NHL. V noci na nedeľu si „medvede“ poradili s Arizonou Coyotes 1:0. Výraznou mierou sa o víťazstvo pričinil práve Halák, ktorý kryl 35 striel. Rozhodujúci gól zaistil ešte v závere prvej tretiny Brad Marchand. Zdeno Chára odohral za Boston takmer dvadsať minút a dvakrát strelou ohrozil súperovho brankára.

O minisériu víťazstiev prišli hokejisti Washingtonu Capitals so Slovákmi Martinom Fehérvárym a Richardom Pánikom. Na domácom ľade nestačili na Carolinu Hurricanes 2:3 po predĺžení. Ani jeden z dvojice nebodoval.

Tomáš Tatar v drese Montrealu Canadiens taktiež nebodoval, ale jeho tím aj tak zvíťazil nad Torontom Maple Leafs 6:5 po nájazdoch. Za "javorové listy" nastúpil obranca Martin Marinčin, ale ani on sa nezapísal do streleckej listiny.

TORONTO MAPLE LEAFS – MONTREAL CANADIENS 5:6 pp a sn (2:1, 1:0, 2:4 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Matthews (Rielly, Ceci), 16. Kerfoot (Moore), 22. Moore (Michejev, Kerfoot), 46. Nylander (Barrie, Kerfoot), 59. Matthews (Barrie, Marner) – 2. Domi (Lehkonen, Gallagher), 46. Drouin (Domi), 47. Gallagher (Weber, Danault), 54. Petry (tr. strieľanie), 56. Danault (Gallagher, Weber), rozh. nájazd Byron. Brankári: Hutchinson - Price, strely na bránku: 37:42, 19.547 divákov.

OTTAWA SENATORS – NEW YORK RANGERS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly:
13. Tkachuk (Chabot, Pageau) – 7. Zibanejad (Trouba, Bučnevič), 30. Zibanejad (Bučnevič, Panarin), 33. Zibanejad (B. Smith), 43. Panarin (Zibanejad, Bučnevič). Brankári: Anderson - Georgiev, strely na bránku: 32:30, 15.135 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS – COLUMBUS BLUE JACKETS 7:2 (0:0, 5:1, 2:1)
Góly:
22. Hornqvist (Johnson, McCann), 25. Pettersson (Crosby), 29. McCann, 36. McCann (Galchenyuk), 40. Letang (Galchenyuk, Schultz), 50. Hörnqvist (Crosby, Guentzel), 52. Blueger (Kahun, Tanev) – 27. Werenski (Foligno, Nash), 55. Nyquist (Nash). Brankári: Murray - Merzlikins, strely na bránku: 40:30, 18.595 divákov.

FLORIDA PANTHERS – TAMPA BAY LIGHTNING 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Góly:
30. Hoffman (Huberdeau, Yandle), 32. Hoffman (Huberdeau, Barkov), 33. Acciari (Sceviour, Hunt), 41. Hoffman (Ekblad, Connolly) – 37. G. Smith (Witkowski, Maroon), 47. Stamkos (Hedman, Shattenkirk), 56. Joseph (Gourde, Verhaeghe). Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 28:35, 17.424 divákov.

WASHINGTON CAPITALS – CAROLINA HURRICANES 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly:
18. Hathaway (Leipsic), 32. Oshie (Vrána, Gudas) – 43. Haula (Teräväinen, Svečnikov), 50. Slavin (Martinook, Foegele), 65. Gardiner (Svečnikov). Brankári: Holtby - Reimer, strely na bránku: 34:28, 18.506 divákov.

BUFFALO SABRES – NEW JERSEY DEVILS 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly:
3. Olofsson (Eichel, Dahlin), 18. Eichel (Skinner), 23. Okposo (Dahlin, Girgensons), 29. Skinner (Johansson, Scandella), 34. Olofsson, 44. Reinhart (McCabe, Ristolainen), 57. Reinhart – 21. Palmieri (Hall, Hischier), 41. Zajac (Coleman, Severson). Brankári: Ch. Hutton - Blackwood, strely na bránku: 36:20, 19.070 divákov.

ST. LOUIS BLUES – DALLAS STARS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly:
2. Perron (Blais, Parayko), 45. Schenn (Tarasenko, Schwartz), 51. Blais (Gunnarsson, O'Reilly) – 12. Janmark (Lindell), 34. Heiskanen (Radulov, Hintz). Brankári: Binnington - Bishop, strely na bránku: 30:29, 18.096 divákov.

NASHVILLE PREDATORS – DETROIT RED WINGS 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Góly:
25. Arvidsson (Duchene, Johansen), 33. Forsberg (Ekholm, Duchene), 45. Ekholm (Turris, Järnkrok) – 11. Bertuzzi (Larkin, Mantha), 12. Mantha (Bertuzzi), 45. Larkin (Mantha, Bertuzzi), 50. Glendening (Filppula), 59. Bertuzzi (Glendening, DeKeyser). Brankári: Saros - Howard, strely na bránku: 42:28, 17.539 divákov.

ARIZONA COYOTES – BOSTON BRUINS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:
19. Marchand (Bergeron). Brankári: Kuemper - HALÁK, strely na bránku: 35:26, 17.125 divákov.

COLORADO AVALANCHE – MINNESOTA WILD 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly:
5. Rantanen (MacKinnon, Makar), 6. Bellemare (Calvert, Ničuškin), 39. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 60. Graves – 11. Suter, 29. Parise (Dumba, Suter). Brankári: Grubauer - Dubnyk, strely na bránku: 32:31, 17.090 divákov.

ANAHEIM DUCKS – SAN JOSE SHARKS 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly:
4. Del Zotto (Kaše), 27. Getzlaf (Kaše, H. Lindholm), 39. Henrique – 26. Couture (E. Karlsson, Dillon). Brankári: Gibson - Dell, strely na bránku: 33:36, 15.795 divákov.

CALGARY FLAMES – VANCOUVER CANUCKS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly:
14. E. Lindholm (Gaudreau), 22. Monahan (Gaudreau, Giordano), 59. Gaudreau. Brankári: Rittich - Markström, strely na bránku: 30:34, 19.005 divákov.

EDMONTON OILERS – LOS ANGELES KINGS 6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Góly:
1. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 11. Neal (McDavid, Klefbom), 25. Kassian (Draisaitl, McDavid), 46. Nygard (Haas), 51. Nurse (JURČO), 54. Neal (McDavid, Klefbom) – 5. Brown (Kopitar), 10. Lewis (Clifford), 15. Kopitar (Brown, B. Hutton), 44. Amadio (Clifford, Lewis), 49. Doughty (Kovaľčuk, Kopitar). Brankári: M. Smith - Quick, strely na bránku: 31:32, 18.347 divákov.

Jaroslav Halák (Boston)        60:00  35/35  100%
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/