Južná Austrália má nové ohnisko nákazy. Štát zavádza prísny šesťdňový lockdown

SvetKoronavírus

Celkový počet najnovšie potvrdených prípadov sa zvýšil na 22 infikovaných.

Štát Južná Austrália po niekoľkých mesiacoch bez komunitného prenosu koronavírusu eviduje nové ohnisko nákazy. Ako uviedol tamojší premiér Steven Marshall, z tohto dôvodu zavádzajú prísny šesťdňový lockdown:

„Zavedieme niekoľko rozsiahlych opatrení, ktoré značne obmedzia pohyb tejto komunity, a to v záujme zastavenia šírenia a vykynoženia vírusu.“

Južná Austrália, ktorá má približne 1,7 miliónov obyvateľov, dnes zaznamenala dva nové prípady ochorenia COVID-19. Celkový počet najnovšie potvrdených prípadov sa zvýšil na 22 infikovaných v oblasti na severe od hlavného mesta Adelaide.

Foto
Marshall vyzval ľudí, aby nepanikárili a nevykupovali potraviny, avšak bezvýsledne / Twitter

Od polnoci budú zatvorené bary, kaviarne, univerzity a stravné zariadenia vrátane tých, ktoré ponúkajú jedlo so sebou. Občania nebudú môcť vychádzať z domu za účelom fyzickej aktivity. Na nákup potravín môže ísť v rámci dňa len jeden člen domácnosti.

Marshall vyzval ľudí, aby nepanikárili a nevykupovali potraviny. Policajné zložky budú v tomto čase v pohotovostnom režime. Školy a škôlky budú otvorené len pre hlavných zamestnancov. Cestovanie do iných regiónov, svadby a pohreby budú zakázané. Ľudia budú musieť nosiť rúška aj v exteriéri.

Austrália od prepuknutia pandémie koronavírusu registruje viac ako 27-tisíc nakazených vrátane 551 pozitívnych prípadov z Južnej Austrálie. Ochoreniu COVID-19 v celej krajine podľahlo 907 pacientov, z toho 4 osoby zomreli v Južnej Austrálii.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre