K ukončeniu rozpočtového provizória v Liptovskom Mikuláši by mohlo prispieť nové zloženie mestského zastupiteľstva

SlovenskoArchívVoľby 2022

Primátor sa chce zamerať na komplexnú rekonštrukciu ciest.

V Liptovskom Mikuláši takmer dva roky trvá rozpočtové provizórium. Primátor Ján Blcháč tvrdí, že o niekoľko týždňov by sa mohlo skončiť, keďže spojené regionálne voľby zmenili pomery v 25-člennom mestskom zastupiteľstve. Blcháč by mal mať po novom podporu nadpolovičnej väčšiny poslancov.

V uplynulom volebnom období mala miernu väčšinu opozícia primátora združená v poslaneckých kluboch Nový Mikuláš a Skutočne nezávislí poslanci. Koalícii strán Hlas-SD a Smer-SD bude patriť 10 poslaneckých mandátov. V prípade, ak Blcháča budú aj naďalej podporovať traja opätovne zvolení nezávislí kandidáti, mestské zastupiteľstvo by malo schváliť záverečné účty za posledné tri roky a tohtoročný rozpočet.

Foto
V Liptovskom Mikuláši takmer dva roky trvá rozpočtové provizórium / TASR

Blcháč sa chce okrem iného zamerať na komplexnú rekonštrukciu ciest:

„Model, ktorý sme navrhovali už pred piatimi rokmi, je úplne jasný. Existuje kvantum silných firiem, ktoré ho dokážu zrealizovať. Zhotoviteľ, ktorý vzíde z verejného obstarávania, zafinancuje celú rekonštrukciu a my ju budeme potom desať rokov splácať z vlastných zdrojov a bezúročne.“

Staronového primátora volilo 4587 občanov. Jeho protikandidát, bývalý reprezentačný hokejový brankár Ján Laco získal o 57 hlasov menej. Blcháč pri piatich primátorských kandidatúrach neuspel len v roku 2014, kedy vyhral Alexander Slafkovský.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre