K zazelenaniu areálu Prírodovedeckej fakulty UPJŠ prispeje ďalší pamätný strom

KošiceSpravodajstvo

Pripomína vznik Korešpondenčného matematického seminára.

V areáli Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafaríka (PF UPJŠ) v Košiciach bol dnes zasadený pamätný strom pri príležitosti 50. výročia vzniku Korešpondenčného matematického seminára (KMS). Súčasťou programu sú aj ďalšie spomienkové akcie. KMS sa v roku 1993 premenoval na Strom.

„Bol to historicky prvý matematický seminár v Československu. V roku 1995 bolo založené Združenie Strom, ktoré prevzalo záštitu nielen nad rovnomenným seminárom, ale aj seminármi Matik a Malynár,“ uviedol Strom s tým, že všetky tri semináre vrátane ďalších aktivít fungujú dodnes.

Foto
V areáli PF UPJŠ pribudol pamätný strom (Ilustračná fotografia) / TASR

Korešpondenčné semináre sú celoročné matematické súťaže, v ktorých riešitelia okrem výsledku odovzdávajú aj celý postup a odôvodnenie svojho riešenia. Strom spolu s PF UPJŠ pripravili víkendový spomienkový program vrátane slávnostnej akadémie, krstu knihy Letokruhy či akcií v Drienici.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre