Kafka v prvom zápase za AS Trenčín vychytal triumf nad majstrovským Tsunami

SlovenskoŠport

Ďalším hrdinom družstva bojujúceho o play-off bol dvojgólový hrajúci tréner Juraj Matejka.

Legendárny český brankár Tomáš Kafka má za sebou úspešnú premiéru v slovenskej florbalovej extralige mužov. Najlepší gólman sveta za rok 2006 sa postavil do bránky AS Trenčín v piatkovej predohrávke 18. kola na pôde Tsunami Záhorská Bystrica a prispel k prekvapivému triumfu hostí 4:3. Trenčania sa ujali vedenia už v prvej tretine a jednogólové vedenie si ustrážili a dokonca zveľadili v druhej časti. Na víťazstve hostí nezmenilo nič ani tretie dejstvo, ktoré sa skončilo 2:1 v prospech Záhorskej Bystrice.

„Tim šliapal ako hodinky. Chlapci zablokovali toľko striel, že som ani nemal veľa práce," napísal štyridsaťročný "Bolek" na facebooku. Prvý gól v slovenskej extralige inkasoval z hokejky mladíka Tomáša Juricu. „Nie je to bežný brankár, ale legenda, čiže ma gól v jeho sieti rozhodne potešil, no viac by ma tešilo víťazstvo nášho tímu," povedal hráč mužstva zo Stupavy. Ďalším hrdinom družstva bojujúceho o play-off bol dvojgólový hrajúci tréner Juraj Matejka. Skúsený florbalista rozhodol o víťazstve AS Trenčín svojím druhým zásahom iba 20 sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovej hre.

Foto
Tomáš Kafka v bráne AS Trenčín / SZFB

„Počas prvej tretiny sme na bránku Trenčína nevystrelili ani jednu strelu a tak sa nedá streliť gól. Počas druhej časti sme sa konečne osmelili a chlapci začali viac strieľať a záverečná tretina bola z našej strany najlepšia, no, žiaľ, doplatili sme na záhadné vylúčenie na konci zápasu a v ňom sme inkasovali rozhodujúci gól. Trenčín hral celkom dobre v obrane a nám sa proti družstvám z nižších miest tabuľky nehrá optimálne. Neviem, či mali moji zverenci rešpekt zo súperovho brankára Kafku, no je to človek ako každý iný, ale ak si niečo zaumienite v hlave, je to náročné z nej dostať von," zhodnotil tréner obhajcu titulu Ján Purc.

Bratislavské derby ovládli hráči Snipers, ktorí zdolali florbalistov Hurikánu 6:4. Víťazný tím si poistil šieste miesto v tabuľke, kým Hurikán zostal posledný. „Súboj s Hurikánom sme brali ako ideálnu príležitosť si vyskúšať natrénované veci. Zápas sme mali po celý čas pod kontrolou a konečný výsledok nie je v konečnom dôsledku až tak dôležitý," skonštatoval tréner Snipers Dárius Siheľský.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre