Kalša postúpila do 4. kola pohára, Capík si želá Trnavu

VýchodŠport

Súboj tretieho kola Slovnaft Cupu medzi Kechnecom a Kalšou ponúkol 250 divákom poriadnu drámu. Po vyrovnanom prvom polčase zaskočil domácich gól Jakuba Capíka z prvého útoku, no potom sa tím od maďarských hraníc skonsolidoval a vytrvalá snaha po vyrovnaní priniesla ovocie v podobe vyrovnania Jakuba Škovrana zo 68. minúty.

Foto
Jakub Capík po góle na 0:1 / KOŠICE ONLINE

O postupujúcom do štvrtého kola tak rozhodla až jedenástková séria. V nej hráči Kechneca nepremenili až tri zo štyroch pokusov. Vo dvoch prípadoch ich vychytal brankár Stanislav Pella a raz bolo proti domácej radosti brvno.

„Vidíte ako sme ho v Kalši naučili chytať penalty,“ rozosmial sa po postupe kapitán Kalše Jakub Capík. „Cez jedenástky sme postúpili aj v predošlom kole v Ždani a mali sme to už teda nacvičené. Tešíme sa z postupu a uvidíme, koho nám žreb prisúdi.“

Bol to práve Capík, kto pomohol k víťazstvu „diviakov“ nad „býkmi“ jediným gólom z hry. Bezprostredne po návrate zo šatne využil chybné postavenie domácej obrany a nedal šancu brankárovi Adriánovi Tkáčovi.

„Tréner ma cez prestávku „zdrbal“, aby som hral kolmejšie. Poslúchol som a bol z toho gól. Teraz mi to bude pripomínať celý týždeň,“ pokračoval dobre naladený kapitán Mladosti.

Galéria k článku

Domáci tréner Tomáš Danko naopak v súvislosti s týmto momentom iba nechápavo krútil hlavou. „Jednoznačne naša nekoncentrovanosť. Bola tam hrubá pozičná hra oboch stopérov, ktorí sa nechali vytiahnuť. Napokon sme sa dostali do zápasu, ale bohužiaľ sme nezvládli jedenástky. Ľuďom sa však zápas musel páčiť a bolo to príjemné stredajšie popoludnie.“

K postupu mali napokon po deväťdesiatich minútach rovnako blízko obe strany. Ako to už v takýchto prípadoch býva, rozhodla lepšia intuícia brankára a nevyhnutný kúsok šťastia. Z pohľadu výkonu však Danko svojim zverencom veľa nevyčítal.

Odohrali sme solídny zápas. Ja osobne som tu „až“ druhý deň a tak sme ešte bohužiaľ nestihli natrénovať penalty,“ pousmial sa Danko. Už vážnejším tónom pridal: „Zápas mi ukázal pozitívne veci, ale aj to, na čom musíme pracovať. Bolo to poučné a škoda, že sme nepostúpili.“

Tak ako tréner Kechneca naznačil, s mužstvom štvrtoligistu je zatiaľ veľmi krátko. Po predčasnom konci v FC Košice sa dohodol s funkcionármi FK iba v utorok.

Je to ambiciózny klub a to ma oslovilo. Tento rok už asi na postup pomýšľať nemôžeme, ale aspoň je dostatok času na prácu pre budúcnosť. A potom sa môžeme pokúsiť o niečo veľké,“ zamyslel sa Tomáš Danko, ktorého nahradil v Košiciach doterajší tréner Kechneca Peter Šinglár: „Podali sme si štafetový kolík. Taký je trénerský život. Raz ste tu, raz inde a raz vôbec nikde.“

V drese Kechneca sa tentoraz neobjavil 33-ročný kanonier Pavol Jurčo. Pred zápasom prevzal darčekový kôš z rúk starostu Jozefa Konkolyho a tréner Danko nateraz nevie, či s ním môže naďalej počítať. „Neviem presne čo sa deje. Ja však tvrdím, že zdravého a motivovaného Jurča si v tíme určite predstaviť viem.“

Pohárová púť futbalistov Kechneca sa teda skončila po postupe cez Košickú Novú Ves a Ťahanovce v treťom kole. Tomáš Danko si pri tejto príležitosti spomenul na svoje predošlé ťaženia Slovnaft Cupom. S Medzevom dokázal pred dvomi rokmi vyradiť fortunaligové kluby zo Senice a Trenčína a stroskotal až na Dunajskej Strede a vlani postúpil s FC Košice so semifinále, kde mu vystavila stopku – rovnako po jedenástkach – majstrovská Trnava.

„Pred zápasom som na to myslel, pretože to boli krásne časy. S Medzevom i Košicami sme to dotiahli ďaleko a tak som veril v priazeň pohárovej šťasteny. Možno nabudúce,“ nahodil šibalský úsmev Tomáš Danko.

Svoju pohárovú rozprávku naopak stále prežívajú Kalšania. Na ich štíte zatiaľ skončili Budkovce, Ždaňa i Kechnec a vo štvrtom kole by radi privítali súpera z najvyššej súťaže.

„Ako sa hovorí – keď do pekla, tak na krásnom koni. Chceli by sme teda niekoho z najvyššej ligy. Možno takú Trnavu. Nech prídu ľudia a nech sa dobre zabavia. O tom to totiž je,“ dodal Jakub Capík.

Foto
Brankár Stanislav Pella chytá jedenástku Ondreja Kovera / KOŠICE ONLINE

Slovenský pohár - Slovnaft Cup - 3. kolo.

FK Kechnec - TJ Mladosť Kalša 1:1 (0:0), na pokutové kopy 1:3

Góly: 68. Škorvan - 46. Capík, ČK: 85. Spišák (Kalša) po druhej ŽK

OŠFK Šarišské Michaľany - FC Košice 0:2 (0:1)

Góly: 40. Leško, 60. Ristovski

1. FC Tatran Prešov - MFK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: 23. Pajer, 86. Legnani

TJ Tatran Krásno nad Kysucou - FC Spartak Trnava 0:4 (0:3)

Góly: 20. Tavares, 28. Kelemen, 40. Dangubič, 88. Mitrea (z 11 m)

ŠK Belá - ŠKF iClinic Sereď 0:10 (0:4)

Góly: 43., 57., 63., 87. Špehar, 35., 74. Ventúra (druhý z 11 m), 54., 76. Iván, 17. Morong, 45. Ba

TJ Družstevník Benešov - FK Slovan Levice 2:0 (1:0   
Góly: 36. Benkó, 70. Vadkerti

OFK Dunajská Lužná - Lokomotíva Devínska Nová Ves 7:0 (5:0)

Góly: 10., 12., 43. Rypák, 7. Leginus, 16. Čemba, 52. Vida, 90. Valašik (z 11 m)

TJ Družstevník Radimov - TJ Slavoj Boleráz 1:0 (0:0)

Gól: 55. Kessl

TJ Družsteník Jacovce - MFK Dynamax Alekšince 2:0 (1:0)

Góly: 26. Rusňák, 52. Beňo

MŠK Spišské Podhradie - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 25. Hritz

OKF Agrifop Stakcin - MŠK Spartak Medzilaborce 2:5 (2:2)

Góly: 37. Husťak, 45. Hromadka - 36. Porvazník, 39., 59. Ladomerský, 83. Gavula (Z 11 m), 89. Višňovský, ČK: 82. Balko (Stakcin) po druhej ŽK, 

MFK Vranov nad Topľou - Partizán Bardejov BŠK 1:1 (0:0), na pokutové kopy 4:5

Góly: 56. Babjak (z 11 m) - 70. Dupkala, ČK: 16. Berežný po druhej ŽK 

FK Kolárovo - FK Marcelová 0:0, na pokutové kopy 4:5

TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - MŠK Púchov 0:0, na pokutové kopy 9:8

FK Strečno - MFK Dukla Banská Bystrica 1:10 (0:5)

Góly: 75. Rolček - 3., 13., 38. Polievka, 28., 65., 90. Dolný, 64., 77. Starší, 18. Tóth, 86. Kolláti

FK Bestrent Horná Krupa - MFK Skalica 2:4 (0:0)

Góly: 65. Maron, 86. Nádaský - 63., 68. Haša, 56. Šebesta, 90. Hlavatovič

FC Pata - FC Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: 19. Valenta (z 11 m) - 12., 76. Almási, ČK: 69. Nemec (Petržalka) po druhej ŽK

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre