Kalša vybojovala najvyššie treťoligové víťazstvo, odniesol si to Svidník

VýchodŠport

Futbalisti Mladosti Kalša vstupovali do svojej premiérovej treťoligovej sezóny bez veľkých očí, no po siedmich odohratých zápasoch im patrí štvrtá priečka tabuľky s dvojgólovou stratou na čelo tabuľky. V nedeľňajšom predohrávanom súboji 12. kola navyše potešili svojich priaznivcov historicky najvyšším víťazstvom, keď súperovi zo Svidníka nabalili na cestu domov štvorgólový prídel.

Foto
Jakub Capík zvyšuje na 3:0 / KOŠICE ONLINE

„Pre nás bolo podstatné získať tri body a spokojní by sme boli aj s víťazstvom o gól,“ zdôraznil tréner Kalše Ľubomír Maďarik po triumfe 4:0. „Naposledy sme doma remizovali so Stropkovom a som preto veľmi rád, že sme to tentoraz zvládli takto. Aj keď je výsledok trochu skreslený, pretože hostia majú dobrý tím a vypracovali si viaceré kvalitné šance. Teší ma, že sme sa v koncovke netrápili a nebola to žiadna dráma. Takto sme to mali v druhom polčase kľudnejšie a takýto výsledok musí tešiť. V tretej lige totiž nie sú ľahké zápasy.“

Zápasové dianie naozaj nekorešpondovalo s výsledkom. Na kvalitné strelecké pokusy išlo o celkom vyrovnaný zápas, no zatiaľ čo domáci Stanislav Pella vyťahoval jeden veľký zákrok za druhým, hosťujúci Mário Mulík nemal svoj deň.

„Stano chytal výborne a podržal ich v momentoch, keď sa lámal chlieb. Náš brankár naopak dostal hlúpy druhý gól, pri tom prvom sme urobili zbytočnú chybu. Sami sme ich tak vyložili na koňa. Aj ďalšie dva góly sme inkasovali po tom, čo sme mali loptu na našich kopačkách,“ povzdychol si 35-ročný hráč tímu 1. FK Svidník Juraj Kuhajdík. „Výsledok je krutý, pretože sme nehrali až tak zle. Faktom však je, že sme sa dopustili veľkých chýb a Kalša trestala. Pohľad na výsledkovú tabuľu je teda jasný a nemôžeme byť spokojní. Také chyby jednoducho nemôžeme robiť.“

Pod Slanskými vrchmi pritom išlo o dôležitý duel tabuľkových susedov, veď pred týmto zápasom delili Kalšu a Svidník iba dva body.

„Chceli by sme hrať do šiesteho miesta, ale s takýmto bránením a s takými lacnými gólmi to bude ťažké,“ prihodil sarkastickým tónom Kuhajdík.

Tabuľkou nahor naopak stúpajú „diviaci“. Tréner Maďarik však súčasné štvrté miesto nepreceňuje. „Bič plieska na konci a stále sme iba na začiatku ligy. Cieľom ostáva prvá desiatka, ale ak by sme sa udržali v prvej šestke, tak budeme veľmi, veľmi spokojní. Ideme od zápasu k zápasu a bilancovať budeme po poslednom kole.“

Kalšania sa jednoducho nemienia uspokojiť a aj preto sa snažia za pochodu o ďalšie posilnenie svojho tímu. Svojich prvých desať minút v žltom drese absolvoval 26-ročný Marek Kiovský, ktorý mal v nedeľu pôvodne nastúpiť za šiestoligové Tušice v Krásnovciach.

„Udialo sa to veľmi rýchlo. Zavolali mi z Kalše a nebudem tajiť – potešilo ma to. Po nejakých siedmich rokoch si opäť zahrám tretiu ligu a je to pre mňa nová motivácia. Nepočítal som s tým, že si zahrám už v tomto zápase, ale napokon sa tak stalo a teší ma pekné víťazstvo a zisk troch bodov. Hrali sme dobre a som preto šťastný,“ vyslovil sa nadšeným tónom po svojom kalšianskom debute Kiovský.

Galéria k článku

Okrem samotnej tretej ligy sa Mladosť sústredí aj na svoju pohárovú púť. Po vyradení Ždane vycestuje v ďalšom kole do Kechneca a v prípade postupu by sa v Kalši predstavil michalovský Zemplín.

„Veľmi nás to láka. Už do Ždane sme išli s tým, že niekde na obzore sú Michalovce. Teraz nás čaká Kechnec a všetci by sme chceli dotiahnuť do Kalše prvoligistu. Bol by to pre nás sviatok a veľká odmena pre všetkých, ktorí sa starajú o futbal v tomto klube,“ vyslovil sa tréner Maďarik a šanca zahrať si proti účastníkovi najvyššej ligy je veľmi lákavá aj pre Mareka Kiovského. Ten totiž v minulosti pôsobil aj v drese Zemplína. „To by bol veľký sviatok! Ideme od zápasu k zápasu a verím, že sa nám to podarí. Z partie mám výborný pocit a chlapci ma medzi sebou prijali veľmi pekne. Cítim sa teda naozaj výborne a teším sa na ďalšie zápasy.“

Mladosť Kalša – 1. FC Svidník 4:0 (2:0)
Góly: 22. Krakovský, 43. Seman, 60. Capík, 76. Kolek

Divákov: 300

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre