Kapacity prešovskej nemocnice pre pacientov s koronavírusom sa zapĺňajú

PrešovKoronavírus

Momentálne sú obsadené na 62 percent.

Aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove sa zvyšuje počet pacientov s ochorením COVID-19. Na tento účel je v metropole Šariša vyčlenených 149 lôžok, pričom aktuálne sú obsadené na 62 percent.

„V nemocnici je hospitalizovaných 77 pacientov s ochorením COVID-19. Z nich 9 je hospitalizovaných na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny s podporou umelej pľúcnej ventilácie a sú na COVID jednotke intenzívnej starostlivosti. Nemocnica hospitalizovala aj ďalších 15 suspektných pacientov, u ktorých sa čaká na výsledky testov. Percentuálna obsadenosť COVID lôžok v nemocnici je k dnešnému dňu 62 percent,“ povedala hovorkyňa FNsP Renáta Cenková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Koronavírusom sa nakazilo aj 65 zamestnancov nemocnice, pričom 18 pracovníkov musí byť v karanténe z dôvodu pozitívneho výsledku testu na COVID-19 u rodinného príslušníka alebo blízkej osoby. Cenková dodala, že FNsP pripravuje všetky potrebné opatrenia, ktoré súvisia s bezproblémovým priebehom očkovania proti koronavírusu. Presný dátum začiatku vakcinácie zverejnia až neskôr.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre