Kapitán Nagy naštartoval Oceliarov k triumfu nad Zvolenom

KošiceŠport

Deväť bodov z dvanástich možných. Taká je bilancia trénerskej dvojice Marcel Šimurda – Peter Bartoš po štyroch zápasoch na striedačke HC Košice. V domácom prostredí pritom dokázali poraziť Duklu Trenčín a v piatok aj HKM Zvolen. Čiže dva tímy, ktoré sú v tabuľke nad „Oceliarmi“.

Ladislav Nagy po góle / KOŠICE ONLINE

Do súboja proti Zvolenu pritom nevstúpili Košičania dobre a od druhej minúty prehrávali gólom Tomáša Bokroša.

"Dôležité bolo, že sme sa dostali do stretnutia práve v našom oslabení, keď sme vyrovnali na 1:1. Zápas sa lámal v druhej časti, najmä v priebehu minúty, v ktorej sme strelili tri góly. Dostavil sa pokoj na naše hokejky a napokon sme presvedčivo vyhrali. Ďakujem chlapcom za výkon, hoci tam boli nejaké chybičky. Myslím si, že takýto hokej sa páčil aj divákom,“ vyslovil sa po víťazstve 6:2 tréner Marcel Šimurda.

Košičanov nasmeroval na víťaznú cestu kapitán Ladislav Nagy, ktorý strelil dva góly už v prvej tretine a podlomil tak kolená súperovi spod Pustého hradu.

Galéria k článku

Laco, ako by ste zhodnotili triumf nad Zvolenom?

Myslím si, že môžeme byť spokojní. V prvej tretine sme mali ťažšie nohy, ale v druhej sme zlepšili pohyb. Hokej je len o korčuľovaní a keď sme strelili tri góly za minútu, tak bolo rozhodnuté. Potom sme chceli akoby všetci útočiť a strieľať góly. Po druhej tretine sme si povedali, že to ukľudníme a dotiahli sme to do bezproblémového konca.

Hlavne v druhej tretine to vyzeralo naozaj tak, že sa hokejom bavíte...

Dúfam, že sa bavili aj diváci. Napadali nám pekné góly a verím, že sa to divákom páčilo.

Nakoľko dôležité je toto víťazstvo?

Pre nás je určite dôležité porážať súperov, ktorí sú v tabuľke nad nami. Chceme ísť vyššie a toto je jediná cesta. Postrácali sme už veľa zbytočných bodov a potrebujeme teda vyhrávať takéto zápasy. Ideme krôčik po krôčiku a pomaličky sa zlepšujeme. Teraz preorientujeme pozornosť na nedeľu a Detvu. V posledných dvoch kolách vyhrali a určite sa zlepšili. Musíme teda nastúpiť opäť s pokorou a maximálnou snahou.

Bonusom k piatkovému víťazstvu boli prehry Banskej Bystrice a Trenčína. Sledovali ste to po očku?

Takéto výsledky potešili, ale snažíme sa nepozerať na súperov, ale sami na seba. Ak nebudeme víťaziť, tak nám súperi nepomôžu. Musíme bojovať jeden za druhého, pretože predtým to z našej strany nebolo ono.

Čo zmenili noví tréneri?

Systém sa veľmi nezmenil, ale do šatni prišiel väčší kľud. Obaja tréneri zbierajú skúsenosti a my im chceme pomôcť. Všetko je to o korčuľovaní a ak budeme hrať so srdiečkom, tak môžeme poraziť každého. Môžete prehrať, ale základom je bojovať a dať do toho všetko. Potom prídu góly i výsledky.

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
      Góly: 9. Nagy (Pacan), 20. Nagy (Pacan), 31. Jenčík (Dudáš, Pacan), 32. Kafka (Pulli, Hovorka), 32. Petráš (Šoltés, Šedivý), 42. Spilar (Nagy, Dudáš) - 2. Bokroš (Puliš, Fekiač), 36. Coffman (Obržálek). Rozhodcovia: Jonák, Snášel - Kacej, Výleta, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4617 divákov. Zmeny: 32. Šimko za Nieminena
      zostavy a striedania:
      HC Košice: Habal - Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin - Nagy, Pacan, Spilar - Šoltés, Hovorka, Jenčík - Kafka, Boltun, Suja - Petráš, Vrábeľ, Klíma - Novotný
      HKM Zvolen: Nieminen (32. Šimko) - Wharton, Ross, Hraško, Kováčik, Ťavoda, Bokroš, Dubeň - Coffman, Špirko, Obdržálek - Puliš, Kytnár, Šišovský - Matis, V. Fekiač, Kelemen - Marcinek, Síkela, Mart. Ďaloga