Karanténa košického hotela by sa mala čoskoro zrušiť

KošiceSpravodajstvo

U zahraničného hosťa sa napokon nepotvrdila cestovateľská anamnéza.

V utorok (17.3.) v popoludňajších hodinách sme vás informovali, že Hotel Crystal je v karanténe. Bol v ňom totiž ubytovaný občan americkej národnosti, ktorý bol diabetikom a trpel závažnými zdravotnými problémami. Na miesto boli privolaní aj záchranári Košickej záchranky bez potrebných ochranných prvkov, ktoré sú potrebné v prípade infekcie pacienta. Ako nám potvrdil hlavný zdravotnícky záchranár Vladimír Hossa, mužovi už nedokázali pomôcť. V budove ostal uviaznutý nielen personál, ale aj hostia či samotní záchranári.

Foto
Uzavretie hotela / TV KOŠICE

Hovorkyňa Hotela Crystal Milica Mlynáriková uviedla, že Američan, ktorý bol v Košiciach pracovne, nemal cestovateľskú anamnézu: „Môžeme potvrdiť, že hosť mal vybavené čínske víza, ale do Číny nepricestoval a nemal v pase pečiatku ohľadne vstupu a výstupu z Číny. Plánovaná pracovná cesta do Číny bola pre pána v novembri 2019, ale vzhľadom k už vtedy prvým zmienkam o víruse v krajine mu bola pracovná cesta zrušená. Hosť priletel na Slovensko z USA a podľa zistení bol diabetik, čo je pravdepodobne možná príčina jeho smrti.“

Američan bol od januára ubytovaný v Hoteli Yasmin a dochádzal do práce do železiarní. Mlynáriková skonštatovala, že ho ubytovali na základe potvrdenia od Hotela Yasmin, že je hosť v poriadku a nemá cestovateľskú anamnézu. Karanténa v hoteli by mala byť podľa našich informácií pravdepodobne zrušená už počas dnešného dňa.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre