Katalánsko zasiahol lesný požiar. Zničil už 1100 hektárov lesnej a poľnohospodárskej pôdy

EurópaSpravodajstvo

Lesný požiar v Katalánsku  zničil už 1100 hektárov lesa a poľnohospodárskej pôdy a bezprostredne ohrozuje ďalších 5000 hektárov.

Foto
Denník El Periódico napísal, že ide o zatiaľ najväčší lesný požiar v tomto roku v husto zalesnenej oblasti Katalánska. Popol z lesného požiara sa už dostal do niektorých častí Barcelony, ktorá je  vzdialená asi 100 kilometrov východne. (Ilustračná fotografia) / AFP

„Lesný požiar v Katalánsku  zničil už 1100 hektárov lesa a poľnohospodárskej pôdy a bezprostredne ohrozuje ďalších 5000 hektárov," informovala v nedeľu (25.7.) katalánska vládna komisia pre lesné hospodárstvo. Vládna komisia vo svojom vyhlásení upozornila na silný vietor, veľké sucho a vysoké teploty, ktoré predstavujú veľké riziko a môžu prispieť k rozšíreniu lesného požiaru.  

Denník El Periódico napísal, že ide o zatiaľ najväčší lesný požiar v tomto roku v husto zalesnenej oblasti Katalánska. Popol z lesného požiara sa už dostal do niektorých častí Barcelony, ktorá je  vzdialená asi 100 kilometrov východne. Miestnym hasičom a hasičským jednotkám lesnej správy od nedele s hasením pomáhajú aj vojaci španielskych ozbrojených síl.

Úrady vyzvali roľníkov v regióne, aby okamžite preorali svoje polia a vytvorili tak bariéry proti postupujúcim plameňom. Svoje domovy už muselo opustiť asi 80 ľudí. S ich evakuáciou sa začalo v sobotu. Zatiaľ nie je známe, prečo lesný požiar vypukol.

Lesný požiar, ktorý vyčíňal severnejšie na pobreží Costa Brava minulý týždeň, zničil 415 hektárov lesa v prírodnej rezervácii Cap de Creus.

Zdroj: TASR

Komentáre