Kazach Lucenko chce Saganovi prekaziť boj o titul majstra sveta

SvetŠport

Kazašský cyklista Alexej Lucenko má momentálne dobrú formu, keď ovládol minulotýždňové preteky Arctic Race of Norway. V septembri v Yorkshire si trúfa na dúhový dres.

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Astana zdolal v celkovej klasifikácii v Nórsku len o jednu sekundu Francúza Warrena Barguila. Dobrú formu zo severu Európy si chce udržať do septembrových majstrovstiev sveta vo Veľkej Británii. „Myslím si, že trať majstrovstiev sveta mi bude sedieť. Bude to veľmi podobné ako teraz v Nórsku, teda hore-dole. Tomuto cieľu chcem podriadiť maximum a pokúsim sa zvíťaziť. Prvým krokom k úspechu bude to, že sa pripravím na 100 percent," prehlásil kazašský majster. Trasa svetového šampionátu by mala vyhovovať klasikárom a technicky dobre vybaveným cyklistom, titul bude obhajovať Španiel Alejandro Valverde.

Foto
Alexej Lucenko  / TASR

Lucenkovi sa na MS darilo najviac pred dvoma rokmi v nórskom Bergene, kde obsadil deviate miesto. Prvý bol vtedy Peter Sagan, pre ktorého to bol tretí už tretí triumf na svetovom šampionáte a v Yorkshire bude v pozícii favorita. Všestranný Kazach preto nechce v príprave nič podceniť. „Po pretekoch v Nórsku ma čaká týždeň pauzy a potom budem opäť súťažiť na Deutschland Tour. Pred MS absolvujem ešte dvojtýždňové vysokohorské sústredenie a pôjdem na nejaké klasiky v Taliansku, aby som mal nohy v čo najlepšej kondícii," doplnil Lucenko.   

Rodák z Pavlodaru je úradujúcim šampiónom Ázijských hier v pretekoch s hromadným štartom. V kariére dosiahol už 24 profesionálnych víťazstiev, všetky za tím Astana. Sedemkrát sa predstavil na podujatiach Grand Tour a medzi jeho najväčšie úspechy patria dve celkové prvenstvá na Okolo Ománu.

 

Zdroj: SITA

Komentáre