Kažimír sa neplánuje vzdať svojej funkcie

SlovenskoSpravodajstvo

Obvinenie považuje za nespravodlivé a chce očistiť svoje meno.

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír neplánuje odstúpiť z funkcie kvôli obvineniu z korupcie. Reagoval tak na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vyhlásila, že by v jeho situácii veľmi vážne zvažovala rezignáciu. Kažimír považuje obvinenie za nespravodlivé, pričom chce očistiť svoje meno:

„Toto obvinenie priamo nesúvisí s činnosťou Národnej banky. Pracujem na sťažnosti proti obvineniu. Nespáchal som žiadny trestný čin a budem si plniť svoje úlohy guvernéra aj naďalej. Toto obvinenie pociťujem a vnímam ako obrovskú nespravodlivosť a urobím všetko pre očistenie svojho mena a obranu inštitúcie, ktorú zastupujem,“ uviedol Kažimír s tým, že si váži hodnoty, ktoré predstavuje prezidentka a jej stanovisku rozumie.

Foto
Peter Kažimír čelí obvineniu z korupcie / TASR

Čaputová povedala, že ak by bola v situácii bývalého ministra financií a súčasného guvernéra NBS, veľmi vážne by zvažovala odstúpenie z funkcie. Zdôvodnila to ochranou mena inštitúcie, ktorú aktuálne zastupuje. Hlava štátu zdôraznila, že rešpektuje prezumpciu neviny a o vine musí rozhodnúť súd.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvinil Kažimíra z prečinu podplácania. Prokuratúra vzhľadom na počiatočné štádium trestnej veci zatiaľ neposkytla podrobnejšie informácie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre