Kde sa dvaja bijú, víťazí tretí. Z mikrosúboja Duda – Vojtek vyťažil Hegedüš

KošiceŠport

Basketbalisti KB Slávia TU Košice vykročili do nadstavbovej fázy prvej ligy kontumačným víťazstvom nad Žiarom nad Hronom a po následnej prehre v bratislavskej Karlovke boli pred súbojom proti Banskej Bystrici odhodlaní vybojovať prvú plnohodnotnú výhru v rámci elitnej šestky.

Foto
Jozef Vojtek (44) potvrdil svoje obrovské kvality. Košičania však uspeli tímovosťou / KOŠICE ONLINE

Zverenci trénera Juraja Gacíka začali výborne. Do pohody ich dostali dve trojky z prvých minút stretnutia a už v prvej štvrtine viedli dvojciferným pomerom. Banskú Bystricu vrátila do hry ich najväčšia osobnosť a pivot Jozef Vojtek mal v polovici druhej štvrtiny na svojom konte rovných 20 bodov. Domáci kormidelník na to zareagoval oddychovým časom, vyzval svojich zverencov k lepšiemu bráneniu robustného pivota a vo zvyšnej časti zápasu potom poklesla jeho produktivita o polovicu.

Vedeli sme, že ústrednou dvojicou Banskej Bystrice sú Koczkáš na strede a Vojtek pod košom. Vidieť u nich bohaté extraligové skúsenosti a Vojtek je polovicou tímu. Snažil sme sa ho brániť a na naše pomery ho napokon solídne pokryl Duda. Dôležité však bolo, že sme zabrali ako tím,“ pustil sa do hodnotenia víťazstva 76:64 tréner Gacík.

Vojtek napokon prekonal hranicu tridsiatich bodov, no záver patril jednoznačne Slávistom, ktorí nepripustili vážnejšiu drámu.

„Začali sme zle. Chýbala presnosť streľby, slabo sme doskakovali,“ rozhovoril sa kapitán Banskej Bystrice Branislav Koczkáš. „Ťahal nás však „Jopo“ Vojtek a dokázali sme sa tak vrátiť do zápasu. V závere však mal na svojom konte štyri fauly a keďže sme ho chceli ušetriť, zmenili sme obranu. Súper zvolil zónu a nám to zvonka vôbec nepadalo. Záver sme preto nezvládli.“

Galéria k článku

Zatiaľ čo prvá polovica zápasu patrila Vojtekovi, druhá jednoznačne domácemu Štefanovi Hegedüšovi. Svoj vydarený výkon korunoval 28 bodmi.

„To bola súčasť nášho plánu. Banská Bystrica nemala druhého podkošového hráča. Vojtek bol teda vytiahnutý na Dudu a tým sa otvoril priestor pre druhého pivota. Najlepšie sa s tým zhostil Hegedüš, ale dobre zahrali všetci chalani,“ vyslal kompliment do radov svojho tímu J. Gacík.

„Ako sa hovorí – kde sa dvaja bijú, víťazí tretí. Mikrosúboj medzi Dudom a Vojtekom mi naozaj otvoril cestu do koša. Vyspal som sa dobre a celkom mi to sypalo,“ pousmial sa Hegedüš, ktorý ocenil viacero vydarených rýchlych kontier svojho tímu. „Sme mladé družstvo, ktoré musí zápasy hlavne ubehať. Z toho potom pramenili ľahšie koše. Po zápase na Karlovke sme si povedali, že musíme hrať tvrdšie a tímovejšie. Vojtek nám robil problémy, ale postupne sme začali hrať agresívnejšie, vedeli sme, že má nejaké fauly a napokon sme ho nejako skrotili.“

Do hry zasiahlo aj viacero členov juniorky, ktorá zdolala len dve hodiny pred začiatkom prvoligového duelu rovesníkov z Prievidze.

„To je pravda, ale zápas proti Prievidzi bol našťastie taký „prijateľný“ a nemuseli sme sa v ňom vydať zo všetkých síl. Chlapci preto nemali prehnanú minutáž a pošetrili sily na Bystricu,“ upozornil tréner Gacík.

Po odohraní troch zápasov nadstavbovej fázy majú košickí basketbalisti bilanciu 2 víťazstvá a 1 prehra.

„Zatiaľ sme spokojní. Ideme podľa plánu. Na Karlovke sme chceli prekvapiť, ale podstatné je, že to bol vyrovnaný zápas. Ukázali sme, že na to máme. Sme stále mladým tímom, ktorý sa dal dohromady pred sezónou a postupne sa zohráva. Našim cieľom je vyhrať minimálne všetky domáce zápasy a ak sa nám to podarí, tak by sme sa mali dostať do final four. Dôležitým cieľom je však v prvom rade napredovanie mužstva a postupné zapracovanie väčšieho počtu juniorov,“ zamyslel sa tréner Juraj Gacík, ktorého doplnil Štefan Hegedüš. „Boh je zatiaľ ku nám milosrdný a uvidíme, ako to pôjde ďalej. Cieľom je dostať sa do final four a po víťazstve nad Banskou Bystricou cítime, že môžeme zdolať každého.“

Najbližší duel odohrajú košickí basketbalisti 23. februára doma proti Žiline.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre